banner84

2018'in son meclisi

Alanya Belediyesi 2018'in son meclis toplantısı olan Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

2018'in son meclisi
Mevlüt UYGUR
Alanya Belediyesi 2018 yılının son meclis toplantısı olan Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Erol Fazlıoğlu, Ahmet Büküş, Ertuğrul Akay, Gökçen Nazifoğlu, Yusuf Hastürk, Mustafa Keşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Eray Erdem, Nefise Develioğlu Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP)  Kerim Aydoğan, Garip Kodal ve  Mehmet Ali Tekin mazeret bildirerek toplantıya katılım sağlamazlerken, geçtiğimiz günlerde MHP üyeliğinden istifa ederek İYİ Parti'den Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Sönmez de meclis toplantısına katılmadı. 
'ALANYA BELEDİYESİ'NİN ÇALIŞMASI TÜRKİYE'YE ÖRNEK'
Meclis gündemine geçilmeden söz alan grup sözcüleri toplantında alınacak olan kararların Alanya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu. İlk söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü, Kerim Başkaptan, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü  olarak kutlanmakta, daha doğrusu  farkındalığının daha iyi algılanması için kutlanmakta. Bunun içinde Alanya Belediyesi 2 binli  yıllardan itibaren Türkiye'ye örnek olan bir çalışma başlatmıştı, bu çalışmanın sizler tarafından da ciddi anlamda devam ettiriliyor. 5 Aralık 1934'te Atatürk tarafından kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmişti. Kadınlar demokrasilerin vazgeçilmezidir. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde meclisimizde daha fazla kadın  meclis üyesi görmek ümidiyle alacağımız kararların tüm Alanya'ya hayırlı olmasını dilerim" dedi.
'FİZİKİ ENGELLERİN DEĞİL KALPLERDEKİ ENGELLERİ AŞMALIYIZ'
CHP'li Erdoğan Toktaş ise, "Öncelikle MHP'den tekrardan aday gösterilen sayın belediye başkanımıza başarılar diliyorum. Aynı zamanda İYİ Parti'den aday gösterilen meclis üyesi arkadaşımız Abdullah Sönmez ve  gerek ittifak, gerek bireysel olarak seçime katılacak olan adaylara başarılar diliyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Onların günlük hayatta karşılaştıkları olaylar sadece onların  değil hepimizin sorunlarıdır. Engelli insanlarımızın farkına varmalı ve onlarla birlikte yaşadığımı unutmamalıyız. Onları sadece bir değil her zaman hatırlamalıyız. Fiziki engellerin değil kalplerdeki engelleri aşmalıyız.  5 Aralık  kadınlarımızın hakkı olan seçme ve seçilme hakkının teslim edildiği tarihtir. Daha önceki toplantılarda da söylediğim kadınlarımız haklarını aramalıdır. Önümüzdeki yerel seçimlerde de Alanya Belediye Meclisi'nin yarısının kadın meclis üyeleriyle temsil edilmesini temenni ediyorum. Kadın arkadaşlarıma tekrar söylüyorum, hak verilmez hak alınır. Haklarınızı alın" diye konuştu.
'ALANYA'NIN ÖZELLİĞİ'
 MHP'li  Mustafa Tuna da, "Toplantıda alacağımız kararların Alanya'mıza hayırlı olmasını diliyorum.  3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum.  Alanya'mızda bunun 20 yıl önce farkına varılması da Alanya'nın insanının ve kurumsal kimliğini taşıyan belediyesinin de bir özelliği olduğunu dünyaya duyurmak istiyorum. Ben bunu dünyadan Alanya'ya gelen engelli insanların bire bir yaşadıkları sürede bunun farkında olduklarını görüyorum. Belediye'mizin  yaptığı çalışmaların yerinde olduğunu düşünüyorum.  Ayrıca 5 Aralık dünya kadınlar günü nü de kutluyorum" dedi.
'ULUSLARARASI PLATFORMLARDA DA ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ'
Başkan Yücel ise, "Herkes yaşanılabilir bir Alanya hedefiyle, engelsiz yaşam merkezimiz, engelsiz yaşam atölyelerimiz, engelsiz araçlarımız ve engelsiz kent çerçevesinde yürütüğümüz çalışmalarla engelli vatandaşlarımızın her daim yanındayız. Alanya Belediyesi olarak engelli kardeşlerimiz şehirde hiç bir engelle karşılaşmadan huzurla mutlulukla yaşamları bizim en büyük gayelerimizden birisidir. Alanya Belediyesi olarak engelsiz bir şehir projesini bu günlere getirdiğimizi sadece ulusalda değil uluslarasında kendimizi örnek gösterdik. Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen bir engelsiz kent sempozyumunda da Türkiye'den 3  belediyeden birisi olarak Alanya Belediyesi  davet etmeleri bizim bu konuya ne kadar duyarlı olduğumuzu gösteriyor. Bu başarılarımızı ve insan odaklı çalışmalarımızı daha da artırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. 5 Aralık kadınlara seçme ve seçilme hakkının veriliş yıldönümünü kutlayan Yücel, "Tüm kadınların sosyal yaşamda ve siyasette daha çok var olmasını destekliyorum. Kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduğu, kadının toplamdaki yerinin güçlendiği bir dünya diliyorum. Alacağımız kararların tüm Alanya'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Konuşmaların ardından gündem maddeleri belediye meclis üyelerinin oylarıyla tek tek ibra edildi. Toplantı sonrasında bir konuşma yapan Başkan Yücel, "2018 yılı içerisinde Alanya'mızın menfaatleri  doğrultusunda vermiş olduğunuz desteğinizden ve çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 2019'un il meclisi 8 Ocak günü saat 14.00'de meclis toplantımızda buluşmak dileğiyle" diyerek sözlerine son verdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 17:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hasan soylu
Hasan soylu - 6 ay Önce

Kuzey alanyanın durumu ne olacak düşündünüzmü 20 yıldır bekletyorsunuz

Murat
Murat - 6 ay Önce

20 yılı aşkın giderilemeyen sugözü imar sorunu söz verildiği halde yapılmıyor böylemi örnek olmalıyız

SIRADAKİ HABER