banner84

AGC’nin yeni başkanı oy birliğiyle Gaye Coşkun oldu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti AKM'de gerçekleştirdiği kongrede yeni başkanını seçti, Gaye Coşkun oy birliğiyle yeni AGC Başkanı seçildi.

AGC’nin yeni başkanı oy birliğiyle Gaye Coşkun oldu
Haber Merkezi

Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen Genel kurul öncesinde AGC 2017 Yılı Medya Başarı Ödülleri Töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından genel kurula geçildi. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda AGC faaliyet raporunun sunulmasının ardından oluşturulan divanın başkanlığına Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni seçildi. Divan başkanlığına seçilen Yeni, basının birbirine destek olması gerektiğine dikkat çekti. Yeni, “Alanya ve Antalya olarak birlik beraberliğe, birbirimize daha çok dokunmaya, sektörün birikmiş sorunlarının çözümüne odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Tek kadın aday çok güzel bir hareket. Daha fazla ilan alanlarımızı nasıl çoğaltırız? Bir fazla meslektaşımıza nasıl ekmek kazandıracağız buna bakmamız lazım” dedi.

YENİ YÖNETİM OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yönetim ve denetim kurulu faaliyetlerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından TOKİ ile sözleşme yapma ile AGC’ye üst kurullara üye olma ve ayrılma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi maddeleri kabul edildi. Çeşitli maddelerin görüşülmesinin ardından divana tek aday olan Gaye Coşkun’un listesi sunuldu. Üyelere ibra edilen liste oy birliği ile kabul edildi.   AGC üyelerine bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Gaye Coşkun, "Gazetecilik mesleğinde 27 yılı geride bırakan, 12 yıldır AGC Yönetim Kurulunda görev yapmış bir meslektaşınız olarak, içinizden birisi olarak, çalışan bir gazeteci olarak, beni başkan olarak görme tercihinde bulunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. AGC'nin kuruluşundan günümüze geçirdiği süreçlere şahitlik etmiş biri olarak karşınızdayım. Bu sebeple emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA ÇALIŞMA SÖZÜ VERİYORUM'


Seçim öncesi birçok meslektaşıyla görüştüğünü ifade eden Coşkun, "Üyelerimin sorununu sordum. Bazen çok insan dinliyorsun diye eleştiri aldım. Kaygılı, sorgulayıcı şeylerde söylediniz bana bazen, ama coşkulu ve destekleriniz de vardı. TOKİ konusu, AGC hizmet binasının aktif hale getirilmesi, Çarşı merkezinde sosyal alan oluşturulması, sayıları gün geçtikçe artan sokak reklamlarının kurumlara zararı, sektörün yaşadığı itibar kaybı, dijital medyanın yarattığı etki, facebook gazeteciliği, kalitesi düşen rekabet, yok olma yolundaki  meslek etiği ve ihmal edildiği düşünülen birlik beraberlik konuları, benim sizlerle yaptığım görüşmelerde sizlerden aldığım notlardı. Bütün bunların farkındayım. Tüm bunların çözümü noktasında yönetim kurulu arkadaşlarımla çalışma sözü veriyorum" dedi.

'SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ'

Üyelerin en çok merak konu olan TOKİ davasından vazgeçmeyeceğini vurgulayan Coşkun, "TOKİ davamızdan vazgeçmeyeceğiz. En çok bu konuda kaygı vardı.

 Bu konunun takipçisi olacağız.  Tüm üyelerimizin  edinmesi için çalışma yapacağız. Yeni yönetim kurulu üyelerimizle alacağımız her kararları sizlerle paylaşacağız. Bir çalışan olarak, bana göstermiş olduğunuz güven ve verdiğiniz destek sorumluluğumuzu artırıyor. Sorumluğumuzun bilincindeyiz. Alanya Gazeteciler Cemiyetimizin yüklesen çıtasını daha yukarı çıkarmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız" diye konuştu.

COŞKUN'UN YÖNETİMİ:

AGC Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Ahmet Tunç, Ali Doğan, Barış Başar, Emel Yüzbaşıoğlu, Ferit Kesen, Engin Anak, Mehmet Çelik, Mustafa Sucu, Mustafa Bayır, Necati Şatana, Ayşe Yağmur Mercimek, Zeliha Basar

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ercan Yıldırım, Burak Gül, Özgür Yılmaz

Onur Kurulu Asil Üyeleri: Şaban Alma, Mustafa Kurt, Cuma Kayacı

Üst Kurul Delegeleri: Fazıl Tunç, Cevdet Zamanoğlu, Mehmet Ali Gürses, Seda Kara

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Delegeleri: İmran Çelik Karlı, Hasan Özmen, Ülkü Arslan, Erkan UysalGüncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 12:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER