banner84

Alanya’da kedi evi şenliği

Alanya Belediyesi, en çok eleştirildiği hayvan hakları ihlali konusunda önemli bir adım attı. Sokak Kedileri için ev yapıldı.

Alanya’da kedi evi şenliği
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,Kedi Parkı ve Kedi Beslenme Ünitelerinin ardınfan, kediler barınma projesi geliştirdi. Sokak kedilerinin yaşamına destek olmak amacıyla yapılan projeler kapsamında, 10 Şubat Pazar  günü Güzelyalı Caddesi Damlataş Abdurrahman Alaettinoğlu Parkı’nda Ankara Kedi Evi Hastanesi Başhekimi ve Gönüllü Kediciler ve Kedici Veteriner Hekimler (KEDVET) Derneği kurucusu Dr. Tarkan Özçetin, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Kedi Evi Şenliği düzenlendi. Şenlik kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla soğuk havalarda vatandaşlarımızın pratik bir şekilde yapıp kullanabilecekleri kedi evleri örnekleri gösterildi.
'GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ'
Şenlikte konuşan Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Hayvan sevgisi bilincini arttırmak adına bu etkinlikleri geleneksel hale getireceğiz. Vatandaşların evlerinin, işyerlerinin önünde sokak kedileri besleyenlere yüzlerce kedi evi, kedi maması ve Kedici dergisi hediye edilmiştir” diye konuştu. Çocukların da ahşap evler üzerine resimler yaptığı şenlik alanı sokak hayvanlarına destek olmanın önemi hakkında farkındalık yaratırken çocuklar için de eğlenceli bir etkinlik ortamına dönüştü. Şenlik kapsamında Alanya’ya gelen Ankara Kedi Hastanesi Başhekimi ve KEDVET Derneği kurucusu Dr. Tarkan Özçetin tarafından Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) ilk ve orta öğretim öğrencilerine “Neden Hayvan Sevmeliyiz” konulu seminer verdi. Seminerde Dr. Özçetin çocuklara hayvan sevmenin önemini anlattı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 18:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER