banner84

Alara kayyum iddialarını yalanladı

Alanya'nın İncekum Mahallesi'nde bulunan Alara Hotel'e kayyum atandığı iddialarına yanıt geldi. Alara Turizm Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada kayyum iddiaları yalanlanırken, tesisin borçlandırıcı faaliyetlerinin denetim kayyumuna tabi tutulması için dava açıldığı kaydedildi

Alara kayyum iddialarını yalanladı
Alanya-İncekum'da bulunan Alara Hotels, tesise kayyum atandığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Otele kayyum atanmasının söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, otelin borçlandırıcı işlemlerinin denetim kayyımına tabi tutulmasına ilişkin dava açıldığı ve davanın sürdüğü kaydedildi. Konuyla ilgili olarak Alara Turizm Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklama şöyle:“Yaz aylarında borcu olmadığı halde teminat bedelinin arttırılması için baskı amaçlı CK Akdeniz tarafından müvekkil şirketin bir gün süre ile elektriği kesilmiş ve yargı kararı ile 24 saat içinde haksızlık ortadan kalkmış ve elektrikler bağlanmıştır. Söz konusu 11.01.2019 tarihinde çıkan haberler şirkete zarar vermek için kasıtlı olarak çıkartılmış haberlerdir.
'ŞİRKETİN PRESTİJİNE ZARAR VERİLİYOR'
Müvekkil şirket aleyhine kötü niyetli olarak şirketin yönetiminde yer alamayan kişilerce, şirketin borçlandırıcı işlemlerinin denetim kayyumunun onayına tabi tutulması istemli dava açılmıştır ve yargılaması devam etmektedir. Şirketin yönetimde yer alamayan kişiler tarafından şirketin prestijine zarar vermek için basına sürekli gerçek dışı bilgiler yansıtılmıştır. Müvekkil şirketin yönetimi ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. Müvekkil şirketin kayyum tarafından yönetildiği izlenimi yaratılmak istenen haberler tamamen kötü niyetle çıkartılmış gerçek dışı haberlerdir."
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER