banner84

ÇYDD, öğrencileri için buluştu

ÇYDD Alanya Şubesi, geleneksel hale gelen bahar kermesinin ilki bugün başladı. 3 gün süren kermesin gelirleriyle kız öğrencilerin eğitimine destek sağlanacak

ÇYDD, öğrencileri için buluştu

Mevlüt UYGUR
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Alanya Şubesi, her yıl bahar aylarında gerçekleştirdiği geleneksel bahar kermesi bugün başladı. 3 gün boyunca devam edecek kermesten elde edilen gelirle ise ÇYDD'nin Kır Çiçekleri Kız Yurdu'na katkı sağlayacak ve üniversiteli kız öğrencilere burs verilecek. Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Adayı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Cumhur İttifakı'nın meclis üyesi adayları ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun kermes alanını ziyaret etti. ÇYDD Başkanı Nilgün Özcan'la bir süre sohbet eden Başkan Yücel kermes alanındaki vatandaşlara da selam verdi. Millet İttifakı'nın Alanya Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci ve Mehmet Kural da kermes alınını ziyaret ederek kermese destek verdiler. 


'KIZ ÖĞRENCİLERE BURS VERİLECEK'
Kermesin amacı hakkında bir açıklama yapan ÇYDD Alanya Şube Başkanı Nilgün Özcan, "ÇYDD olarak geleneksel bahar kermesimizi  gerçekleştiriyoruz. Bugün ilk günümüz,  3 gün sürecek, Perşembe günü akşam sona erecek kermesimiz. Çok güzel yiyeceklerimiz, içeceklerimiz, el işlerimiz var. Stantlarımız gayet zengin. Bütün Alanya halkını kermesimize bekliyoruz. 3 gün boyunca kermesten elde ettiğimiz gelirleri Kır Çiçekleri Kız Yurdu'muza ve üniversiteli gençlerimize burs veriyoruz. Katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 17:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER