banner84

Farkındalık oluşturdular

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptıkları farkındalık etkinliği ile takdir topladı

Farkındalık oluşturdular
 Mevlüt UYGUR
Okul Öğrenci Meclisi Başkanı Yılmaz Alparslan etkinliğin amacını, "Bizler sosyal bilimler lisesi öğrencileri olarak “Empati engelli” birey olmamak için bu etkinliği düzenledik. Gün boyu engelli bireylerin yaşadıklarını yüreğimizin en derinliklerinde hissetmeye çalışacağız. Geleceğin Bakanları, Milletvekilleri, Valileri, Belediye Başkanları olacak gençlerin engellilliğin ne demek olduğunu yüreklerinde hissetmelerini ve bir gün o makamlara geldiklerinde engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için daha çok çabalamalarını sağlamak amacımız” sözleriyle dile getirdi.
ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ SİYAH BANTLARLA KAPATTI
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yaptığı açılış konuşmasında “En büyük engel sevgisizliktir. İnsanı sevmeyen, insana değer vermeyen, empati kurmayan insanların yaptıklarını 15 Temmuz da gördük. Ben sizlerin gözünde İstiklali ve İstikbali görüyorum. Yaptığınız bu çalışma ile yüreğinizdeki sevgiyi görüyorum” dedi. Okul Rehber Öğretmeni Serap Polat önderliğinde yapılan çalışmada 124 öğrenci gözlerini siyah bantlarla kapatarak bütün gün derslere görme engelli olarak katıldı. Her öğrenciye bir öğrenci refakat etti. 5 öğrenci tekerlekli sandalye ile 2 öğrenci koltuk değnekleri ile gün boyu engelli gibi yaşadılar. Yemekhanede ve derslerde dahi etkinlik sürdürüldü. Günün sonunda yapılan törende gün içindeki deneyimlerini dile getiren öğrencilerin bir kısmının gözyaşları içinde duygularını aktarmaları duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Etkinlikte hissettiklerini siyah bir deftere beyaz kalemle yazan öğrenciler bu deneyimi hiç unutmayacaklarını ve bundan sonra engellilere karşı daha da duyarlı olacaklarını belirttiler.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 12:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER