banner84

Kent Konseyi yürütme kurulu toplandı

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Yerel Gündem 21 Evi’nde Nurhan Özcan başkanlığında üyelerin katılımı ile gerçekleşti.

Kent Konseyi yürütme kurulu toplandı

Toplantıya, Alanya Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Erken, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, TÜRSAB Başkanı Bilal Korkmaz, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Sadullahoğlu, ALKOD Başkanı Ömer Göker, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çelik, Muhtarlar Odası Başkan Vekili Mustafa Bayrak, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Salvur, ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Köse, Alanya Kent Konseyi Genel Koordinatörü Faruk Koçak, Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut, Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Emine Soykan katıldı.

Toplantıda Atatürk ve Çatalca Alaiye Şehitlerini Anma Turu değerlendirildi. Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan Çatalca’daki anma töreni ve İstanbul’da gerçekleştirilen Alanyalılar Gecesi hakkında bilgi verdi. Organizasyonda 28 kişinin görev aldığını, Alanya kültürünü İstanbul’da yaşatmak amacı ile Alanya’nın yöresel değeri olan ipek böceği kozasından yapılmış portakal çiçeği şeklindeki 1200 adet yaka çiçeğini, Alanya’nın fıstıklı limonatası ile geceye katılan misafirleri karşılamak için fıstıkların kavrulup İstanbul’a götürüldüğünü, aynı zamanda Alanya’dan zeybek ekibi ile Ramazan Kılınçay (Davulcu Ramazan) ve grubunun da Alanya’dan gece için götürüldüğünü belirtti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Alanya Belediyesinin organize ettiği etkinlikler hakkında bilgi verildi. Alanya Kent Konseyi ve Engelsiz Kent Meclisi olarak 3 Aralık Pazartesi saat 14.00’da Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Sergisi ve 3 Aralık Pazartesi saat 16.00’da tiyatroya katılacakları belirtildi.

5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 84. yılı için, her yıl olduğu gibi 5 Aralık çarşamba günü saat 12.00’da tüm kurum, kuruluş ve derneklerin kadın temsilcileri ile birlikte resmi tören yapılacağının bilgisi verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 13:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER