banner84

Kıyafetleriyle farkındalık yarattılar

21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü nedeniyle, Down Sendromlular ve çocuklar Atatürk Anıtı'nda düzenlenen etkinlikte farklı ayakkabılar ve kıyafetler giyerek farkındalık oluşturdular.

Kıyafetleriyle farkındalık yarattılar

Mevlüt UYGUR
Birleşmiş Milletler kararı ile “Dünya Down Sendromu Günü” olarak kabul edilen 21 Mart nedeniyle Alanya Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ve Engelsiz Yaşamevi Derneği Atatürk Anıt'ında bir etkinlik düzenlendi.  Down Sendromlu çocukların ve ailelerin katıldığı etkinlikte çocuklar farklı kıyafetler, farklı ayakkabılar diyerek ve ellerindeki dövizlerle farkındalık yarattılar.
'SADECE BUGÜN DEĞİL HER ZAMAN FARKINA VARILMALI'
Etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Alanya Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, "Böylesine özel bir günde özel ailelerimiz ve özel çocuklarımızla birlikte olmak onur verici. Tüm dünyada 6 milyon insanımızın taşımış olduğu bu genetik farklılıkları onları diğer insanlardan farklı yapmıyor. Özel çocuklarımız bu farkın ortadan kaldırılmasında ne kadar yetenekli, istekli ve azimli olduklarını biliyoruz.  Yeterki hepimiz bunun bilincinde olalım.  Bunun için ortak çabayla işbirliği ve onların hayata adepte olmalarını, sosyellemelerin, aktif olmalarını yürekten destekleyelim.  Son olarak 'Tıpkı sizin gibiyiz, +1 farkla' diyoruz. Sadece bir tek bugün değil diğer günlerde tüm çocuklarımızın farkına varılmasını istiyoruz" dedi.
'TOPLUMDA YER ALMALARINI İSTİYORUZ'
Engelsiz Yaşamevi Derneği Başkanı Gülnür Erbudak Ağca ise, "Bugün 21 Mart dünya  Down sendromlular farkındalık' günü. Bizler çocuklarımızın toplamda yer almasını, onlara okullarda sokaklarda yer açılmasını istiyoruz.  Bunun için çalışıyoruz ve bugün farkındalık yaratmak için buradayız. Bize destek olan Sosyal Merkezi Müdürümüz Ahmet Çelik ve beye ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 18:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER