banner84

Motor sürücüleri farkedilmek istiyor

Alanya'da motosiklet sürücüleri, tümsekler ve bozulup yapılmayan yollardan dolayı zorluk yaşadıklarını belirterek, yetkililere seslendi

Motor sürücüleri farkedilmek istiyor

 Haber Merkezi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı “Motorlu Kara Taşıtları” istatistiklerine göre Antalya, kayıtlı motosiklet sayısı açısından İstanbul’dan sonra 2’nci sırada yer alırken, Alanya’da da çok sayıda bulunan motor sürücüleri yolların kendileri için yeterince güvenli olmadığını söyledi. Alanya Postası'na sorunlarını anlatan motosiklet sürücüleri, yoğun olarak kullandıkları yolların çoğunda engebeler olduğunu ve özellikle akşam saatlerinde sürüş halindeyken bu çukurların belirgin olmadığını için, maddi ve manevi sıkıntılar yaratabileceğini belirterek, çözüm istediler.

'BİZLER YOK SAYILIYORUZ'

Alanyalı vatandaş Alaaddin Tekin, “ 12 yıldır Alanya’da motor kullanıyorum. Alanya motor sürmek için çok ideal bir şehir fakat çok fazla tümsek bulunuyor. Bozulup yapılmayan, kazılıp düzeltilmeyen yollar biz motor sürücülerini zora sokuyor. Örneğin mazgallar bazı yerlerde çok derinler. Birde Alanya’da sürücüler motor sürenleri yok  sayıyor. Bununla ilgili belediyemizin konuyla ilgilendiklerine inanıyoruz. Umarım yakın zamanda bu yollar hallolur” dedi.

'ARA SOKAKTAKİ YOLLARA BAKIM YAPILMALI'

Ozan Tıkmak ise, “Yollardan genel olarak memnunum biz motor sürücüleri özellikle ara sokakları sık kullanıyoruz ve ara sokaklar ana yollar kadar bakımlı değil ve bunu en çok motor sürücüleri yaşıyor. Özellikle bazı ara yolların sorunlarını geçen günlerde çözüm masasına ilettim ilerleyen zamanlarda çözüleceğine inanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 18:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alattin S. Tekin
Alattin S. Tekin - 8 ay Önce

Sesimi duyurduğunuz için Alanya Postası Gazetesine çok teşekkür ediyorum...

SIRADAKİ HABER

banner77