banner84

Öğrenciler sokak hayvanlarını barınakta ziyaret etti

Mahmutlar İlkokulu’nun 2-D sınıfı öğrencileri, aileleri ve öğretmenleriyle beraber Alanya Belediyesi Demirtaş Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Öğrenciler sokak hayvanlarını barınakta ziyaret etti

Mahmutlar İlkokulu öğrencileri, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 24 dönüm arazi üzerinde hizmete kazandırdığı, Türkiye’nin en büyük ve modern Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Mahmutlar İlkokulu’nun 2-D sınıfı öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile beraber bakım ve rehabilitasyon merkezindeki hayvanları ziyaret ederken öğrenciler, hayvanlar için yanlarında getirdikleri mamaları görevlilere teslim etti.

ÇOCUKLAR BİLİNÇLENDİRİLDİ

Alanya Belediyesi Veteriner Hekimi, ziyarete gelen çocuklara hem merkezi gezdirdi hem de onları bilinçlendirdi. Merak dolu çocuklar, veteriner hekime ve çalışanlara devamlı sorular sorarken çocuklar çalışanların kontrolünde hayvanları beslediler.

Gezi sonunda çocuklar oyun oynarken velilerde kurum hakkında bilgi edindiler. Veliler arasında merkezdeki hayvanları sahiplenme konusunda detaylı bilgi alınması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 14:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77