banner84

Sönmez iddialara sert çıktı

Konaklı'da faaliyet gösteren çamaşır yıkama fabrikası çevreye zarar verirken, Konaklı Eski Belediye Başkanı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sönmez'in fabrikanın gizli ortağı olduğu ve işçilerin maaşları verilmediği iddiaları ortaya atıldı. İddialara yanıt veren Sönmez, "Bunu söyleyenler terbiyesizlik ediyor. Benim alakam yok" dedi

Sönmez iddialara sert çıktı
Haber Merkezi
Alanya Postası Gazetesi olarak  Konaklı Mahallesi'nde bulunan çamaşır yıkama fabrikasının çevreye verdiği zararı 'zehir soluyoruz' başlığı ile gündeme taşımıştık. Yaz sezonu boyunca halkın çilesi haline gelen ve daha önce Ketir Bölgesi'nde bulunan çamaşır yıkama fabrikası, bölge vatandaşlarının şikayetleri üzerine yer değiştirerek Konaklı Jandarma Karakolu'nun arkasına taşındı. Boyalı mobilya atıklarının yakıldığı iddia edilen çamaşır yıkama fabrikasının, filtrelenmemiş bacası havaya zehirli dumanını salıyor. Hava kirliliğine sebep olan fabrikanın zehirli dumanı çevredeki vatandaşlara, tarım alanlarına ve turizmde faaliyet gösteren otellere zarar verirken, ayrıca  fabrikanın bacasından çıkan zehirli dumanlar astım hastalarına da zor anlar yaşatıyor. 
SÖNMEZ'İN GİZLİ ORTAK OLDUĞU İDDİA EDİLDİ
Öte yandan bu fabrikayla ilgili çok ilginç iddia da ortaya atıldı. Konaklı Eski Belediye Başkanı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sönmez'in fabrikanın gizli ortağı olduğu ve otelinin çamaşırlarının  fabrikada ücretsiz yıkandığı iddia edildi. Mahalle halkının büyük bir çoğunluğunun belediye işçisi olması nedeniyle işten  çıkarılma korkusu yüzünden şikayette bulunamadıkları ileri sürüldü.
SÖNMEZ'DEN İDDİALARA CEVAP
Konuyla ilgili Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan Abdullah Sönmez, iddiaları sert bir dille yalanladı. Sönmez, söz konusu işletmeyle hiç bir şekilde bağlantısı olmadığını vurgulayarak, "Orası benim ne muhatabım, ne ortağım, ne de hiç bir şeyim. Hiç bir şekilde bağlantım yok. Bunu söyleyenler terbiyesizlik ediyor. Bunları kim söylüyorlarsa benim yanıma gelsinler" dedi.
'SPEKÜLASYON YARATILIYOR'
Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan Konaklı Muhtarı Osman Kaya ise mahalle halkının Sönmez'le  ilgili spekülasyonlar yarattığını, olayın abartıldığını asıl sorun olan fabrikanın yarattığı çevre kirliliğini ikinci planda bırakarak halkın bu konunun üzerine gitmediğini ifade etti. Muhtar Kaya, "Evet fabrikanın çevreye çok büyük zararı var. Abdullah Sönmez'in ortak olduğu doğru değil. Belki arkadaş olabilirler ama ortaklığı yok. Fabrika çevreye çok zarar veriyor. Mahalle halkının çilesi haline geldi. Ancak  ben mahalle muhtarı olarak dedim ki 5-10 kişi toplanıp belediye başkanlığına ve kaymakamlığa giderek müracaatta bulunalım, mağduriyetimizi dile getirelim ama yanıma beş kişi bile gelmedi. Koskoca mahalleden beş kişi bir araya gelerek yaşadığı mağduriyetin üzerine gitmiyorlar. Mahalle halkını birlik olmaya davet ediyorum ama onlar hep beni ileri sürüyorlar. Varsa yoksa muhtar. Sadece muhtar uğraşsın istiyorlar. Ben daha fazla ne yapabilirim ki? Mahalle halkından bu konuda hiç destek alamadım. Gelsinler birlik olalım, ben muhtar olarak öncülük yapacağım, kaymakamlığa ve belediyeye gidelim, müracaatta bulunalım, yaşadığımız sıkıntıları anlatım" dedi.
MAAŞ İDDİASI DA ORTAYA ATILDI
Fabrikayla ilgili ortaya atılan bir başka iddia ise fabrikanın işçilere maaşlarını ödemediği. Geçen sezondan kalan son bir aylık maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler maaşların banka üzerinden değilde elden aldıklarını söylediler.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 18:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER