banner84

‘Türel işi yokuşa sürüyor’

Alanya’nın bir numaralı gündem maddesi haline gelen ulaşım sorununda, şoförler dava açmaya hazırlanıyor.

‘Türel işi yokuşa sürüyor’

 Burcu MUTLU

Alanya’nın bir türlü çözülemeyen ve kolay kolay da çözülecek gibi durmayan ulaşım sorununda bu kez Mahmutlar-Alanya hattı şoförleri dava açmaya hazırlanıyor. Büyükşehir’in Mahmutlar hattı için kendilerinden önce 250 Bin TL sonrasında 200 Bin TL olarak istedikleri ücreti ödeyemeyeceklerini söyleyen şoförler, "Bizden hem bu kadar yüklü bir hat ücreti isteniyor hem de otobüsleri almamız isteniyor. Kimse sorunu çözme tarafında değil. Biz de artık bu işi mahkemeye taşıyarak çözeceğiz" diye konuştu.

‘DAHA ÖNCE BU HATTIN PARASINI BİZ ÖDEDİK İKİNCİ PARAYI VERMEYİZ’

Otobüs hattı için daha önceden zaten ücret ödediklerini vurgulayan şoförler, büyükşehirim kendilerinden neden tekrar ücret istediğine anlam veremediklerini söylediler. Makul bir ücret istenildiği takdirde ödemeyi kabul de edeceklerini söyleyen şoförler, 200 Bin TL’de ısrar edilmesini kabul etmediklerini ifade ettiler. Büyükşehir’in ulaşım sorununu çözmek yerine işi yokuşa sürdüğümü ve buna devam ettikleri sürece davalarından vazgeçmeyeceklerini belirten şoförler, "Biz daha önce bu hattın parasını zaten ödedik. İkinci bir ücret neden ödeyelim? Hadi tamam Alanya, Mahmutlar ve Kargıcak birleşeceği için tekrar ücret ödeyelim ama bu istenen meblağ çok fazla hem bunu ödeyip hem otobüsü nasıl alalım? Zaten şöyle bir durum var; zamanında bu Mahmutlar-Alanya hattının parası ödenmiş üstelik de şu an birçok otobüsün mesela iki üç sahibi var nasıl olacak? Kim neyi ödeyecek?

‘VATANDAŞLARA, BİZ KÖTÜ GÖSTERİLİYORUZ’

Kimse bize yardımcı olmaya çalışmıyor ki. Daha fazla işi yokuşa sürme peşindeler sanki. Kimsenin bu ulaşım sorununu çözmek gibi bir niyeti yok gibi gözüküyor. Vatandaşlara biz kötü gösteriliyoruz, sanki biz otobüsleri değiştirmemekte ısrar ediyormuşuz gibi bir izlenim yaratılıyor. Biz uzlaşma konusunda her türlü makul teklife açığız ama kimse ne Büyükşehirden ne de buradaki yetkililerden buna yanaşan yok.

‘YERİMİZE BELEDİYENİN OTOBÜSLERİNİ GETİRMEKLE KORKUTUYORLAR’

Bu birleşme olmayacak gibi gözüküyor. Alanya’daki otobüs şoförleri de bu işe çok sıcak bakıyor gibi değiller. En iyisi “biz hiç birleşmeyelim, bırakın otobüslerimizi değiştirelim havuza dahil edilelim konu kapansın” diyoruz onu da kimse kabul etmiyor. Bir de üstüne korkutma politikası uygulanmaya çalışılıyor üzerimizde. Büyükşehir’in teklifini kabul etmezsek, belediyenin otoparkında 40 tane otobüs bekliyormuş, onları getirip koyacaklarmış bizim yerimize. Bizi bu şekilde korkutmaya çalışıyorlar. Bu durum herkesi geriyor. Böyle yapılmak yerine bu soruna makul bir çözüm bulunsa daha doğru değil mi?

‘BAKANIMIZ ÇAVUŞOĞLU BİZE YARDIMCI OLACAKTIR’

Bu soruna sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu bir el atsın istiyoruz. Başka şekilde bu sorun çözülmeyecek gibi gözüküyor. Bakanımız bize destek olur diye düşünüyoruz neticede hepimizin amacı hem vatandaşlara daha uygun şartlarda hizmet vermek hem de daha fazla bizde mağdur olmamak istiyoruz. Anlaşmak yerine işi yokuşa sürmeye devam ettikleri sürece biz de hakkımızı arayacağız ve davamızı açacağız" dediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 10:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Tuncay Köksalan
Tuncay Köksalan - 6 ay Önce

Otobüsler bir an evvel büyütülmesi gerekir, sayın Türel gelsin bir gün Alanya Mahmutlar hattına binsin ve görsün. Bizim şoförlere gelince onlarda sütten çıkmış ak kaşık değiller. Hele emeklilere yapılan eziyete durakta durmaması emekli kartını gösterince öcü görmüş gibi bakıp kizmalar. Onlarda kendilerine bı şekil düzen versinler. Ve büyükşehir belediyesi ile anlaşsinlar bunun orta yolu 100 bin TL olmalı ve 6 ay değil 12 ay vade tanımalı. Lütfen artık bizi bu eziyetten kurtarın.

Mustafa dall
Mustafa dall - 5 ay Önce

türel üç tane dolmuş şöförüne 40 bin nüfuslu mahmutlar halkı'na tercih ediyor yazık me yüzle gelecek mahmutlar ve kargıcağa siyaset çok bildiğini sanıyor ama aldanıyor halk o kadar gözü kapalı değil

SIRADAKİ HABER

banner77