banner84

'Turizm için herkes elini taşın altına koymalı'

ALTAV'ın Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı AKM'de gerçekleştirildi. Toplantıda Alanya'nın tüm bileşenleriyle turizme bağlı olduğunu ifade edilirken Alanya turizmi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiği vurgulandı.

'Turizm için herkes elini taşın altına koymalı'
Haber Merkezi
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın  (ALTAV) Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Burhan Sili, sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin katılım sağladığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 
'ALANYA OLARAK HEP BİRLİKTE ALTAV'A SAHİP ÇIKMALIYIZ'
 Divanın oluşturulmasının ardından Genel Kurul'un açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel, "ALTAV yönetimimizle birlikte, bir çok kadim medeniyete ev sahipliği yapmış bu nadide şehrin turizm potansiyelini attırmak için ve Alanya'yı turizmde güçlü bir marka haline getirmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz.  Alanya'nın lokomotifi turizmdir. Son 2-3 yılda yaşadığımız  krizlerde de görüldüğü gibi, Alanya demek, turizm demek. Çünkü bu şehirde  herkes direk veya dolaylı yollardan turizmden ekmek yiyor.  ALTAV bu şehirde turizm için çaba sarf eden en önemli kurumların başında geliyor. Alanya olarak turizmi hep birlikte destekleyerek sahip çıkmalıyız.  ALTAV Alanya'nın ortak değeridir.  ALTAV olarak çok büyük işler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.  Yücel'in konuşmasının ardından faaliyet raporları okundu. Genel kurulda okunan mali bilanço oy birliği ile kabul edilirken, 2017 yılı kesin bütçesi 363 bin, 2018 tahmini bütçesi ise 628 bin olarak belirlendi. 
'ALANYA'DA TURİZM OLMAZSA OLMAZ'
Dilek ve temenniler bölümünde ise, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Burhan Sili söz aldı. Alanya'da bütün sektörlerin turizme bağlı olduğunu belirten Sili, "Geldiğimiz çağda artık etkin ve kapsamlı tanıtım alanı sosyal medya kullanımı noktasında çalışma yapılması gerektiğini bir kez daha söylemek istiyorum.  Aslında herkesin turizme önem vermesi gerekiyor. Alanya'nın olmazsa olmazı turizm. Yani bütün sektörler turizme bağlı olarak çalışıyor. Turizmde olacak bir olumsuzluk hepimize yansıyor. Dolayısıyla bu konunun herkes tarafından mutlaka benimsenmesi ve destek olması lazım. Bugüne kadar ciddi bir çaba gösterildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni bir hazırlık içerisinde. Turizmi geliştirme ve tanıtım fonu diye bir fon kuruyor. Bu fon Türkiye'de bulunan tüm turistik tesisleri ve turizmle uğraşan herkesi kapsayan bir fon. Basında çıktı, tartışmaları ve çalışmaları da devam ediyor. Bu çalışmanın Alanya özelinde de ele alınması gerekiyor. Belediye meclisi veya Ticaret odası gibi kurum veya kuruluşlar bu konuyu ele almalılar. Hangi kurum olursa olsun herkesin elinin taşın altında olduğu bir ortam yaratmamız lazım" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 18:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77