banner84

UKOME şaşırdı

Alanya'da şehir içi trafik düzenlemesini yapan UKOME, zaten kötü olan şehrin trafiğini her geçen gün daha da karmaşık ve zor duruma sokan çalışmalara imza atıyor.

UKOME şaşırdı
Ercan YILDIRIM

 

Trafik denetlemelerinin yok denecek kadar az olduğu şehirde, ara yollar ve caddeler tam bir arapsaçına dönmüş durumda. Trafik akışı özellikle okulların olduğu bölgelerde akşam saatlerinde durma noktasına gelirken, Anyalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak çalışan UKOME şehir içindeki trafiği yavaşlatan ve tehlike arz eden uygulamalara bir yenisini daha ekledi.
UKOME Eşref Kahvecioğlu Caddesi'nde Hacet Camii'nin önünden itibaren çevreyolu yönünde 100 metrelik mesafeye tam 4 hız kesici bariyer (tümsek) yaptı. Bu kadar kısa mesafeye 4 bariyer birden konulmasına alman veremeyen sürücüler, "Bu hız kesici yüksek tümsekler yüzünden araçlarımız hasar görüyor. İnsanların zamanını çalıyorlar.  Bu insanlar hiç mi yurtdışına gitmiyor. Örnek alsınlar. Alanya trafiği oldukça rezil durumda. Yollarda işaretlemeler eksik. Çizgi deseniz zaten yok. Köşelere minibüs veya otobüs park ediyor. Dönüş yapacak sürücü yolu göremiyor. Tek yön yollardan tersine çıkışta taksi durakları var. Her köşe başı taksi durağı mı olur?" dediler.

Öte yandan konuyla ilgili UKOME'den resmi bir açıklama yapılmazken, bilgi almak için görüşülen yetkililer, yapılan kasisler hakkında bir bilgileri olmadığını söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 13:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MUSTAFA yorulmaz
MUSTAFA yorulmaz - 6 ay Önce

Yeni belediye binası kipa arasinada bi el atsalar tek yön ama maşşAllah D400 gibi çalışıyor

mehmet bahçesiz
mehmet bahçesiz - 6 ay Önce

gerçekten muazzam bir rönesans tablosu. tam 4 adet hız kesicimizle yine bir dünya markası belediye olma yolunda ilerliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner77