banner84

Üniversiteye ulaşım rahatlayacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin ulaşım sorunları Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi’nde yapılan toplantıyla masaya yatırıldı.

Üniversiteye ulaşım rahatlayacak

Toplantıya ALKÜ Rektörü Profesör Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ Genel Sekreteri Fatih Özdemir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Şube Müdürü İlyas Şirin, Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Doğan Bacak ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kerim Akıllı katıldı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Ahmet Pınarbaşı, “ Üniversiteye gelen otobüs sayısı ve kampüsteki durak sayınını artırılması, Kent Kart Dolum noktalarının şehir genelinde yaygınlaştırılması, kampüsteki kantine de dolum cihazı konması ve kampüs içinde öğrencilerden indi-bindi ücreti alınmaması yönündeki taleplerine çözüm istedi.

OTOBÜS SAYISI ARTIRILACAK

Üniversiteye giden otobüs sayısının özellikle sabah ve öğrencilerin çıkış saatinde artırılması, kampüs içinde öğrenciden indi-bindi ücreti alınmaması, rektörlüğün istediği noktalara ek duraklar konması, Kent Kart dolum cihazlarının sayısının artırılması ve üniversitedeki kantine de bir tane konması konularında taraflar fikir birliğine vardı.

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, “Şimdilik geçici olarak sorunun çözüyoruz. Mahmutlar Otobüslerinin de Alanya ile birleşmesi konusu da kısa sürede halledilecek. Bu işler tamamlandıktan sonra üniversitenin ulaşım konusundaki sorunlarını kökten çözmüş olacağız “dedi.

TOKLU: ÇÖZÜM NOKTASINDAYIZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu üniversite öğrencilerinin sorunlarının çözümü noktasında önemli adımlar attıklarını belirterek, "Üniversite öğrencilerimiz için üzerimize düşen görevi her zaman yapacağız. Üniversite öğrencilerimizin ve Alanya halkının yaşadığı ulaşım ve diğer sorunlarda çözüm noktasında olmaya devam edeceğiz. Rektörümüz Ahmet Pınarbaşı ve öğrencilerimizden gelen talepler neticesinde oluşturduğumuz çözüm yollarını uygulamaya koyarak ulaşım sorununu asgari seviyeye indireceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 17:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER