banner84

Yücel köprü sözünü tuttu

Başkan Yücel, 2010 yılında sel baskınında orta ayağı çöken Yenidamlar Köprüsü'nün projesini ve ihalesini tamamlayarak Demirtaş halkına verdiği köprü sözünü tuttu

Yücel köprü sözünü tuttu
1962 yılında Sedre Çayı üzerine yapılan ve 2010’da sel baskınında orta ayağı 30 santimetre çöken Yenidamlar Köprüsü'nün yaşadığı yıkılma tehlikesi üzerine Demirtaş halkı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'den yeni bir köprü yapılmasını talep etmişti. Vatandaşlara yeni köprü sözü veren Başkan Yücel, Yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan ve Demirtaş’tan günde bin 500 öğrencinin üzerinden geçtiği ve Aliefendi, Ishaklı, İspatlı ve Seki mahallelerine ulaşımı sağlayan köprünün projesini ve ihalesini yapmasının ardından köprüyü tamamlayarak sözünü tuttu. 
'NE İSTENDİYSE YAPIYORUZ'
Maliyeti 1 milyon 300 bin TL olan, 57 metre uzunluğu, 10 metre genişliğe ve 5 metre yüksekliğe sahip olan inşaatı tamamlanan köprü, kavşak düzenlemesi ve yolların asfaltlanmasından sonra trafiğe açılacak. Kısa sürede vatandaşın istediğini yerine getiren Başkan Yücel, "Aliefendi, Ishaklı, İspatlı ve Seki mahallelerine ulaşımı sağlayan köprünün yapılması için söz verdik ve söz verdiğimiz gibi projesini çizdik, ihalesini yaptık. Kısa sürede tamamladık. Her zaman söylediğimiz gibi söz verdiğimiz şeyleri ikiletmeden vatandaşımızın istediği şekilde yapıyoruz. Yıllardır “ha yıkıldı yıkılacak” denilen, vatandaşlarımızın üzerinden korkarak geçtiği, bir türlü yapılamayan bu köprüyü yapmak da bizlere nasip oldu. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bu köprüyü en kısa zamanda tamamladık ve vatandaşımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 23:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77