banner84

Alanyaspor hızını aldı geliyor

Zorlu geçen ve bundan sonra da zor geçeceği sinyallerini veren Süper Lig’de bir puanı daha hanemize yazdırdık. Haftasonu Alanyaspor’un deplasmanda oynadığı Çaykur Rizespor maçında aldığı bir puanın özeti bence bu. Deplasmanda kötü olan bir Alanyaspor’a karşı evinde kötü olan bir Çaykur Rizespor, aslında keyifli bir maç izletti. Evinde oynamanın verdiği avantajla özellikle ilk yarı baskılı oynayan Rizespor’a karşı, Alanyaspor aradığı golü 42’nci dakikada buldu. İkinci yarı seyir zevki daha yüksek bir maç oldu. Her iki takımın kaçırdığı penaltılar maçtaki en büyük şansızlıkları olsa da hırsları, kazanma inançları taraftarı da umutlandırdı. Maçın geneline bakarsak ilk yarı ev sahibi ekip daha etkili oynadıysa da Alanyaspor özellikle ikinci yarıdaki güzel oyunuyla daha çok galibiyeti hak eden taraftı. Rizespor’un da hakkını vermek lazım. Gözümüzü etrafa kapatıp körü körüne savunmanın her zaman yanlış olduğunu düşünmüşümdür. İyi oyunun yanı sıra her iki takımın da eksiklerinin olduğu da sahada kendini gösterdi. Hele ki o penaltıların kaçması özellikle Alanyaspor’un kaçırdığı bu sezonki 4’üncü penaltı oluşu eksikliklerimizden birinin bu olduğunu gösteriyor. 
Lig’in ilk yarısının sonu gelirken, sıralamaya bakıldığında üst sıralardaki takımlarla alt sıralardaki takımlar arasında uçurum farklar yok. Bu da herkesin aslında ligi iyi yerlerde de düşme potasında da bitirebileceğini gösteriyor. Bu yüzden futbolculara, teknik ekiplere, yöneticilere ve taraftara büyük görev düşüyor. Herkes en iyi şekilde işini yaparsa başaramayacağımız hiçbir şey yok. 
Alanyaspor bana göre özellikle bu yıl Ziraat Türkiye Kupası’nda iddialı takımlar arasında yer alıyor ve güzel bir sonuca ulaşacaktır. 
Bu arada ufak bir eleştiri de yapmadan geçemeyeceğim. Her şey bu kadar güllük gülistanlık tabi ki değil, hiçbir takımda olmadığı gibi. Takım içerisinde var olan bazı sorunların iyi yönetilemediğini ve bu nedenle sıkıntılar doğurduğunu düşünüyorum. Bu tabi ki benim kişisel düşüncem ancak, su yüzüne çıkan şeyleri de göz ardı etmemek gerekiyor. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.