banner84

Polisler yoğun mesaide

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü yoğun geçen turizm sezonunda sezonunda vatandaşların ve turistlerin güvenliği ve huzuru için şehri sıkını denetimine alarak tedbirler almaya devam ediyor

Polisler yoğun mesaide
Mevlüt UYGUR
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü yoğun geçen turizm sezonunda vatandaşların turistlerin huzuru ve güvenliği için aralıksız çalışmaya devam ediyor. Kente gelen turistleri ilçeden memnun ayrılmaları için denetim ve tedbirlerini yenileyerek çalışmalarına devam eden emniyet güçleri özellikle son dönemlerde sabit uygulamalar dışında farklı noktalarda farklı gün ve saatlerde yapılan ani şok uygulamalarla suç ve suçluyla mücadelelerini devam ettirtiyor.
YILBAŞINDAN BU YANA ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN 745 KİŞİ YAKALANDI
Ocak ayından bu yana emniyetin sorumluluk bölgesinde yapılan denetim ve uygulamalarda 49.557 şahsın GBT sorgusu yapılmış, çeşitli suçlardan aranan 745 şahıs yakalanarak ve ilgili mercilere sevki sağlandı.
3672 MOTOSİKLETE 1.171,918 TL, 7780 ARACA 2.508,186 TL PARA CEZASI
Alanya'da kayıtlı 50 bine yakın motosikletin olması beraberinde trafik sorununu da meydana getirdiğinden bilinçli motosiklet kullanımı açısından broşürle, afişle ve emniyetin sosyal medya hesabından bilgilendirme yapmanın yanı sıra trafik ekiplerince de sıkı denetimler devam ettiriliyor. Ocak ayından itibaren yapılan uygulama ve denetimlerde 11.727 motosiklet, 39.428 araç toplamda 51.155 taşıt sorgulandı. Sorgulanan 3672 motosiklete 1.171,918 TL, ceza yazılırken  7780 araca da 2.508,186 TL para cezası verildi. Bunun yanında  1452 tane motosiklet ve araç trafikten men edildi. Ayrıca sürücü belgesi olmadan motosiklet ve araç kullanan 426 sürücüye işlem yapılırken alkollü araç kullanan 291 sürücüye işlem yapıldı. 
PARK VE VE BAHÇELERE SIKI DENETİM
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği bünyesinde kurulan ve faaliyetlerine başlayan Mobil Park Polisi timleri tarafından Alanya Polis Sorumluluk Bölgesinde bulunan 112 park bahçeler ve yürüyüş yolları kontrol edildi. Park bahçeler ve yürüyüş yolları hakkında gerekli risk analiz çalışmaları yapılarak, 11 adet parkta bimekan şahıslar tarafından suç ve suç unsurlarını saklamaya müsait olduğundan gerekli peyzaj çalışmalarının yapılması için Alanya Belediye Başkanlığına gereği için yazışma yapıldı. İlçede bulunan 112 adet park bahçe ve yürüyüş yollarının risk analizine göre çalışması yapılarak ve 3 gruba ayrıldı. A Grubunda 26 Parkın   olduğu (Günde 3 defa kontrol edilecek,)  B Grubunda 13 Parkın   olduğu (Günde 2 Defa kontrol edilecek,) C Grubunda 73 Parkın   olduğu (Haftada bir kez kontrol edilecek,) tespit edildi.
PARKLARDA 911 ŞAHSIN GBTT'Sİ YAPILDI
Mobil Park Polisi ekipleri Ocak ayından bu yana yapmış oldukları uygulamalarda 911 şahısın GBT'sini inceledi. Bu incelemelerden Suriye uyruklu 3 yabancı şahıs sorgulanmış, 5 şahsın arandığı tespit edilmiş edilerek gerekli yasal işlemler için ilgili birime teslim edildi. 5 kişiye Madde 32 ( Emre Aykırı Davranış)’den İdari Yaptırım Karar Tutanağı tanzim edilmiş, Saray Mahallesi Nebile Hanım Parkı içerisinde 1 şahsa, Değirmendere parkında ise iki ayrı olayda t Park, bahçelerde ve yürüyüş yollarında kontrol ve denetimler yoğun bir şekilde devam etmektedir.  5 kişiye Madde 32 ( Emre Aykırı Davranış)’den İdari Yaptırım Karar Tutanağı tanzim edildi. Saray Mahallesi Nebile Hanım Parkı içerisinde ise 1 şahsa, Değirmendere parkında ise iki ayrı olayda toplam 3 şahsa gerekli yasal işlemler yapıldı.  Park, bahçelerde ve yürüyüş yollarında kontrol ve denetimler yoğun bir şekilde devam etmektedir.  
19 İŞLETME KAPANDI
Hanutçuluk ve çığırtkanlık mücadele eden emniyet güçleri hem işletme sahipleri ile toplantı düzenleyerek konu hakkında bilgilendirme yaptı hem de, kurallara uymayan 19 işletmeye kapatma cezası verdi. Ayrıca hakkında hanutçuluk ve çığırtkanlık yapan işletmelere 3024 TL idari para cezası verildi.
DİSKOLARA VE BARLARA SIKI DENETİM
Diğer yandan disko ve barları sıkı denetimlerini alan polis ekipleri  eğlence mekanlarının güvenliği de kontrol ederek mekan  girişlerinde özel güvenlik görevlisi bulundurulması, her noktayı görecek şekilde kamera monte edilmesi hususunda çalışmalarını devam ettiriyor. Diğer güvenlik hususları hakkında da toplantı ve yazılı tebliğ yapan emniyet güçleri  eğlence merkezlerinin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda faaliyetlerini sürdürmeleri konusunda çalışmalarını  devam ettiriyor. Kontrollerini devam daha da kapsamlı devam ettireceklerini belirten emniyet güçleri  gerek görülmesi halinde adli ve idari işlemler uygulayacaklar. Başarılı çalışmaları ile vatandaşın takdirini toplayan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğünün uygulama, denetim ve tedbirlerini arttırarak devam ettireceği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87