banner84

AHEP’te ağızlar aşure ile tatlandı

Alanya HEP Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen Aşure programı öğrenci ve akademisyenlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

AHEP’te ağızlar aşure ile tatlandı

Muharrem ayı vesilesi ile AHEP’in Türkoloji Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik ile ilgili konuşan kurucu rektör Prof.Dr. Erol Sayın, Türkoloji Araştırmaları Topluluğu'nun başarılı çalışmaları olduğunu söylerken, Topluluk Başkanı Hüseyin Çelik konuşmasında, milli ve manevi değerlere verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

Çelik, “Üniversitemizin Türkoloji Araştırmaları Topluluğu olarak gelenek ve göreneklerimizi merkeze aldığımız faaliyet anlayışımız ile geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Etkinliğimize katılan akademisyenlerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum.

Bu etkinlikte bizden desteklerini esirgemen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanımız Burcu Çabuk’a, Mutfak Topluluğu yöneticileri Yusuf Fırtına ve Emir Şahin arkadaşlarım başta olmak üzere hepsine teşekkürü bir borç bilirim. Yine ek olarak üniversitemiz bizim etkinliklerimizde, yaptığımız çalışmalarda yanımızdan ayrılmayan her zaman destekleri bizimle olan üniversitemiz Genel Sekreteri Murat Ertan Doğan’a ve topluluk akademik danışmanımız Nihan Saldıraner’e tek tek teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 13:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER