banner84

Farkındalıkda 19. Yıl

Alanya'nın en köklü kurumlarından olan Özgün Kardelen, 19. Dünya Engelliler Günü Etkinliğine hazırlandı.

Farkındalıkda 19. Yıl

Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumu Alanya'nın ilk özel eğitim kurumu olarak kurulduğu günden bu yana Alanya'da engelliler konusunda farkındalığın gelişmesi için birçok etkinliği gerçekleştirdi. Bu etkinliklerden en eskisi ve geleneksel olanı Dünya Engelliler Günü Etkinliği’ne bu yıl da hazırlandı.

Bu yıl 19’uncusu gerçekleşecek etkinlik 2 Aralık Pazar Günü Alanya Kültür Merkezi’nde saat 15:00’ds başlayacak. Etkinlik öncesi protokol ziyaretlerinde bulunan kurum yönetici ve öğrencileri protokole davetiyelerini verdiler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Psk. Feridun Özdeş "Yıllardır çok önemli bir misyonu üstlenerek Alanya'da engelliler adına farkındalığın oluşması, Engelsiz Alanya'nın temeli için birçok çalışma yapan kurumumuz bu yıl aralıksız 19 yıldır gerçekleştirdi Dünya Engelliler Günü Etkinliğine hazır. Amacımız bu etkinlikle hem ailelerin çocukları ile gurur duymalarını sağlamak hem de topluma eğitim ve imkan verildiğinde özel bireylerin neler yapabileceklerini göstermek. Bu amaçla hazırlanan etkinliğimizde aktif olarak 180 öğrenci görev almıştır. 180 özel bireyin sahneye çıkması ve organizasyonu müthiş bir emek istiyor. Bu konuda canı yürekten çalışan tüm ekibimizi kutluyorum. Pazar günü saat 15.00 de başlayacak gösterimize tüm Alanya'yı davet ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 12:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER