banner84

Minik kalplerden 98. Yıldönümü etkinliği

Şehit Nazilli İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yılı ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenledi

Minik kalplerden 98. Yıldönümü etkinliği

Figen YAYLA

Alanya Şehit Nazilli İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci Yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anmak üzere okulun konferans salonunda etkinlik düzenledi. Törende açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Ginbiroğlu ‘’Vatan ve Millet sevgisinin bağımsızlık ve hürriyet aşkının en iyi ifade edildiği İstiklal Marşımızı yazan Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve saygıyla anıyoruz. İstiklal Marşımızı anlamak ve anlatabilmek için İstiklal Marşı’nın yazıldığı ortamı da çok iyi bilmemiz gerekiyor. O dönemde ülkemiz bölünmek, parçalanmak istenmiştir. İşte böyle bir ortamda Mehmet Akif Ersoy kahraman ordumuza İstiklal Marşımızı yazmıştır. Mehmet Akif Ersoy milli bir şair, bir öğretmen, politikacı, Türk gencine ufuk çizen bir fikir insanıdır. Allah bize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyen bir insandır’’ dedi. Konuşmasının ardından Ginbiroğlu gelen tüm konuklara teşekkür etti.

Yapılan konuşmanın ardından anasınıfı öğrencileri İstiklal Marşı’nı tek tek okudu. 5-6 yaş grubunda olan anasınıfı öğrencilerinin İstiklal Marşı’nın on kıtasını da coşkulu bir şekilde okuması konukların duygusal anlar yaşamasına neden oldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şiirlerini okuyan öğrenciler, İstiklal Marşı’nın 98’inci yıldönümüne özel hazırladıkları tiyatro gösterisini gelen konuklara sundular.

Etkinliğin sonunda öğrencilere okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenler madalya vererek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 15:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER