banner84

Minikler çevre bilinci kazandı

Alanya Coşkun Nazilli İlköğretim Okulu'nun kendileri küçük, yürekleri büyük olan öğrencileri çevre bilinci oluşturan anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

Minikler çevre bilinci kazandı
Mevlüt UYGUR

Alanya Coşkun Nazilli İlköğretim Okulu 2/D sınıfındaki, öğrencileri  anlamlı bir ekinliğe imza attılar. Yüreği büyük minikler ellerinde pankartlarla okullarını, mahallelerini temizledi, ağaç dikti ve sokak hayvanlarını beslediler. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve  farkındalık oluşturmak olduğunu belirten 2/D Sınıfı Öğretmeni Dilek Uysal, "Sabah sıra olduktan sonra, bir konuşma yaparak etkinliğimizin amacını anlattım öğrencilere. Amacımız sorumluluklarımıza anlatmak ve çevre bilinci uyandırmak. Etkinliğimizde ilk olarak okulumuzu temizledik, daha sonra okul dışına çıkarak, mahallemizi temizledik, sokak hayvanlarını besledik, onlara mama verdik, ağaç diktik, kesilen ağaçlara tepki gösterdik. 
'ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİ PLANLARIYDI'
Amacımız insan olarak bize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak. Bugün öğrencilerimizle birlikte böyle bir etkinliğe imza attık. Bu öğrencilerimizin kendi planlarıydı.  Bende öğrencilerime öğretmeni olarak onlara öncülük ettim. Onlara bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 23:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER