banner84

Miniklerin Bil'de 1 günü

Bil Alanya Koleji tarafından 2'nci kez organize edilen Bil’de 1 Gün etkinliğinde, 4 ve 7 yaşındaki çocuklar hem oynadılar, hem eğlendiler hemde öğrendiler

Miniklerin Bil'de 1 günü

Bil Alanya Koleji tarafından 2'nci kez organize ettiği 'Bil’de 1 Gün' etkinliğinde 4-7 yaş tüm çocuklar davet edilerek, onlar için 6 ayrı atölyelerde etkinlikler hazırlandı. Çocuklar 3 saat boyunca birbirinde farklı etkinliklere katılıp oynadılar, eğlendiler, öğrendiler ve farklı etkinlikler deneyimlediler. Etkinlik sürecinde katılım sağlayan ailelere çeşitli ikramlarda bulunarak okulla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
BECERİLER KAZANDIRILIYOR
Bil Alanya Koleji'nin Anaokulu Bölümü ile ilgili yapılan bilgilendirmelerde, çocukların ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, çok yönlü düşünmeyi ve gelişmeyi destekleyen programlar uygulandığı anlatıldı.  Okulda öğrenciyi merkez alan, aktif katılım ve bilişsel aktiviteleri destekleyen, akademik ve sosyal becerileri birlikte ele alan ve bilim teknolojinin kullanımının en üst düzeyde olduğu proje tabanlı bir öğretim modeli benimsendiğinden söz edilerek, proje tabanlı eğitim, farklı öğretim teknikleri ile bir arada kullanılarak çocuklara, bilgiye ulaşma ve edindiği bilgiyi kullanma, sunma, problem çözme, düşünme, sorgulama, grupla birlikte çalışma, yaratıcılık geliştirme, araştırma yapma, özgüven geliştirme, bilimsel çalışma alışkanlığı gibi beceriler kazandırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 16:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER