banner84

Muz Üreticilerinden Enflasyonla Mücadeleye destek!

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na bir destek de muz üreticilerinden geldi. Anamur'da dalında 4,5 lira olan muzun kilosu 3 liraya düşürüldü.

Muz Üreticilerinden Enflasyonla Mücadeleye destek!

Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mehmet Güzel, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele' programına destek kapsamında dalında 4,5 lira olan muzun kilosunu 3 liraya indirdiklerini söyledi.

YÜZDE 30 İNDİRİM YAPILDI

MUZBİR Başkanı Mehmet Güzel, yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' programına destek olmak amacıyla Anamur muzunda yüzde 30 civarında indirim yaptıklarını söyledi. Güzel, "4,5 lira olan muzun kilogram fiyatını 3 liraya kadar geriye çektik. Üreticilerimize teşekkür ediyorum. Biz dışarıya bağımlılığımızı kesmek istiyoruz. Gerekirse bedava veririz" dedi.

KANSEROJEN MADDE İÇERİYOR

Tüketicilerin hipermarketlerden ithal muz almamalarını isteyen Güzel, "Mumlanarak 45 günde getirilen ithal muz kanserojen madde içeriyor. Tüketicilerimiz hipermarketlerden benekli, kokulu Anamur muzu görmezlerse alışveriş bile yapmasınlar. Tüketicilerimiz mutlaka yerli üretime destek vermeli" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 13:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77