banner84

Pazarda yüzler gülüyor

Alanya Cuma Pazarı'nda sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan düşüş pazar esnafını mutlu ederek, "Vatandaşlarımız için elimizden geldiğince fiyatları düşük tutmaya çalışıyorduk. Bu hafta itibariyle başlayan düşüşlerle mutlu olduk" dedi

Pazarda yüzler gülüyor
Haber Merkezi
Alanya’da Cuma pazarında esnaf ve vatandaş bu haftaki pazar ürünlerinin fiyatlarından genel olarak memnun olduklarını belirtti. Özellikle geçen haftalarda gündemde sık yer tutan yüksek fiyat artışlarından şikayetçi olan vatandaş, bu hafta gördükleri fiyatlardan memnun olduklarını söylediler. 
'FİYATLARIN DÜŞÜK OLMASINDAN YANAYIZ'
Pazar esnafı olan Kerim Yalçın, “Şuanda pazardaki ürünlerimizin çoğunda fiyat düşüşü var. Biz pazar esnafı olarak fiyatların düşük olmasından yanayız. Biberler çok yüksekti bu hafta yarıya düştü. Bazı ürünlerde azalma bazı ürünlerde yükselme var. Ancak genel olarak fiyatta bir azalma var. Özellikle geçen haftalardaki yüksek fiyatlardan bizde memnun değiliz. Pahalı alıyoruz pahalı satmak zorunda kalıyoruz mazottan poşete her ürünün fiyat artışı bizi etkiliyor ancak biz pazarcılar büyük marketlerle rekabet edebilmek ve vatandaşın alışveriş yapabilmesi için olabildiğince fiyatı düşük tutmaya çalışıyoruz.” dedi. 
'DÖVİZİ BAHANE EDEREK ZAM YAPTILAR'
Bir diğer esnafımız İsmail Er ise, “Biz pazarcılar olarak yüzde 10 indirim yapmaya çalıştık. En çok salatalıklarda düşüş var. Özellikle geçen haftalardaki fiyat artışların nedeni aracılar. Dövizi bahane ederek zamlar yaptılar ancak bu haftadan itibaren düşüşler başladı” dedi. 
'UMARIZ FİYATLAR DAHA DA DÜŞER'
Pazarda bulunan vatandaşlardan Mustafa Ece ise, “Bazı ürünlerde düşüş-artış sürekli oluyor bunun nedeni geçiş dönemi olması. Bu konuda en belirgin ürün domateste gözüküyor. Umuyorum fiyatlar daha da düşecek.” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 23:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER