banner84

Vatandaş ucuzu tercih ediyor

Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle şeker ve tatlılara rağbet gösteren vatandaşlar, ucuz ürünleri tercih ediyor

Vatandaş ucuzu tercih ediyor
Alanya Postası Gazetesi olarak Ramazan Bayramı'nda en çok tercih edilen tatlı ve şeker fiyatlarını araştırarak, vatandaşların en çok tercih ettiği ürünleri öğrendik. Tatlı ve şeker satıcılar Alanya'da vatandaşların en çok ucuz ürüne yöneldiğini belirterek, zamların kendilerini etkilediğini söylediler. 
SADECE BELLİ BAŞLI MARKALARDA ARTIŞ VAR
16 yıldır şeker satışı yapan Adnan Benek,  ''Bu bayram en çok çikolata tercih ediliyor. Ama herkesin bütçesine göre değişiyor, örneğin köylü grubu ucuz şekerlerden alıyor. Genelde çikolata çeşidimiz çok olduğu için herkesin tercihi farklı oluyor'' dedi. Benek, '' Şeker fiyatlarında artış yok aynı fiyat sadece belli başlı bir kaç markada artış var. Bu sene zaten her şeye zam geldi. O yüzden biraz zam var tabi ki. Fiyatları genel olarak şöyle söyleyebilirim  37,5 ile 16 lira arasında değişiyor. Ancak zamlar şeker fiyatlarını pek etkilemedi'' şeklinde konuştu.
ŞEKER SATIŞLARINDA ARTIŞ DEĞİL DÜŞÜŞ VAR
Abdullah Göktaş, ''Bu bayram şeker satışlarında artış değil aksine düşüş olacağını bekliyorum.  Şeker satışı son gün satışlarda artış olursa olur olmazsa satışımız olmaz. Zaten daha çok ucuz şekerler tercih ediliyor '' dedi. 
DİP FİYATINA ÇEKMEMİZE RAĞMEN KİMSE ALMIYOR
Mustafa Süvari, ''Vatandaş ucuz olsun iyi olsun istiyor. Ama her şey zamlı olduğu için vatandaşa uygun bir şey çıkaramıyoruz. Tercih ucuz ürünlerde. Şu an piyasa durgun. Herkes bayram alışverişini son güne bırakıcak. Satış düşük. Bu yıl şeker fiyatlarında artış var. Şekerler pahalı. Fiyatları aşağıya indirmemize rağmen kimse almıyor" şeklinde konuştu. 
SATIŞLARDA DÜŞÜŞ VAR
Tatlı satıcılığı yapan Emine Demir, ''Fıstık fiyatı çok artığı içi bu yıl fıstıklı çeşitlerimiz pahalı. Cevizler orjinal fiyat lakin fıstıklılar arttı. '' diyerek zamların sadece fıstıklı çeşitlerde olduğuna değindi. Satışların nasıl olduğunu sorduğumunzda ise Demir, ''Bu yıl satışlar da artış olmaz aksine düşüş olur. Enflasyon çoğaldığı için doğal olarak insanların cebine yansıyor o yüzden düşüş olur" dedi. 
FISTIK ZAMI TATLI FİYATLARINI ETKİLEDİ
Nazım Şafak, ''Baklava çesitleri fıstıklı ve cevizli olarak ikiye ayrılıyor. Fıstıklara yüzde 2 zam geldi. Bu da tabi baklava fiyatlarına yansıdı. Zamlara rağmen fıstıklı baklavalar cevizli baklavalardan daha çok satılır" dedi. 
'BİR KAÇ YILDIR TEDİRGİNLİKLERİMİZ VAR'
Şule Babadoğan, ''Baklava fiyatlarında zam oldu, yeni zamlarda beliyoruz. Malzemelere çok zam geldi. Cevizli baklavayı kilosu 20 liradan ,fıstıklı baklavayı 35 lira,  kadayıfların 24 liraya vermeye çalışıyorum en uygun şekilde vermeye çalışıyorum.  Bu yıl baklava satışlarında artış olur diye umut ediyorum. Şu anda satışlar güzel gidiyor. Kaliteden ödün vermeden ucuz baklava çıkarmaya çalışıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 20:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77