Gazipaşa:
ADD'den bağış açıklaması geldi
Dernek binasında düzenlediği basın toplantısında bağışların ve bankadan çekilen paranın dekont ve noter tasdikli evraklarını gösteren Akyol, "Biz, 90 yaşına yaklaşmış, yaşı itibari ile artık akli melekelerini büyük oranda kaybetmiş olan bağışçımızı kesinlikle kınamıyoruz. Bizim kınadığımız kişiler, bağışçımızın yaşlı ve hasta halini kullanarak bu haberi yaptıranlardır. Biz bu kişileri tek tek tespit etmiş ve geri dönmemek üzere dernek üyeliğimizden ihraç etmiş bulunmaktayız. Bu kişiler hakkında yasal işlem de başlatacağız” dedi.
Bağışçı Şevki Metin’in Atatürkçü Düşünce Derneğine hiçbir malını bağışlamadığı, gayrimenkul ve parasının dernek tarafından zorla elinden alındığı, kendisinin beş parasız ve bakıma muhtaç halde bırakıldığını iddia ettiğini hatırlatan Akyol, "Bağışçımız Şevki Metin, herkesin bildiği gibi memur emeklisidir ve 2 bin TL ile 3 bin TL arasında emekli maaşı almaktadır. Yani bakıma muhtaç olduğu veya bırakıldığı iddiası gerçek dışıdır. Kendisi, ekonomik durumu iyi olsa da alışkanlıkları gereği bu tür bir yaşam seçmiş, bütün yardım çabalarımıza rağmen bu yaşam biçimini değiştirmemiştir. EK 1'de sunulan Gazipaşa noterliğinin 17.4.2014 tarihli ve 2768 yevmiye numaralı vasiyetnamesi ile söz konusu taşınmazların tamamını ve bankalarda bulunan ve bulunacak tüm parasını, herhangi bir kayıt ve şart koymaksızın, Atatürkçü Düşünce Derneğine Gazipaşa noterliği vasıtası ile ve kendi rızası ile vasiyet etmiştir. İlgili vasiyetname aynı gün Gazipaşa Devlet Hastanesinden alınan sağlık raporu ile iki şahidin ve noterin huzurunda yapılmış resmi bir işlemdir. Daha sonra Şevki Metin, derneğimize gelerek bu taşınmazların tapularını da ADD Gazipaşa Şubesine devretmek istediğini beyan etmiştir. Herhangi bir şaibeye yer vermemek için bu tapuların tamamı A şahsı veya B şahsı adına değil ADD Genel Merkezi adına tescil edilmiştir. Zira kamuoyunda da bilinmektedir ki bağışçı Şevki Metin daha evvel de bu mallarını 3. kişilere kendi rızası ve özgür iradesi ile devretmiş fakat birkaç ay sonra fikrini değiştirip geri almaya çalışmıştır. Hatta bununla ilgili bir davası halen devam etmektedir. Bağışçının bu özelliğini bildiğimiz için taşınmazların tamamı ADD genel merkezi adına tescil edilmiş bu mallar kamu malı statüsüne girdiği için kendisine daha sonra iade edilemeyeceği bunun hukuken mümkün olmadığı anlatılmıştır" dedi.
'ŞEVKİ METİN BAKIMA MUHTAÇ DEĞİLDİR'
Şevki Metin’in, mal varlığını derneğe bağışlamasının ardından dernek yöneticilerinin, bağışçının bütün ihtiyaçları ile yakından ilgilendiğini belirten Akyol, sağlık ihtiyaçları ve ilaçlarının Dernek Yöneticisi Eczacı Gözlem Eyler tarafından pek çok kez karşılandığını söyledi. Akyol, "Yine benim tarafımdan bağışçının açtığı davalar, normal şartlarda 20 bin TL ile 30 bin TL arasında değeri olan bu hukuki yardımlar, dernek bağışçımıza ücretsiz olarak sağlanmıştır. Yine davacı, öğrenci evinin alt katında oturduğundan öğrenci evinden kendisine sürekli yemek götürülmüş, bakımı sağlanmış, yöneticilerimiz tarafından sürekli ilgilenilmiş ve tüm ihtiyaçları karşılanmıştır” dedi.
Bağışçı Şevki Metin'in derneğin öğrenci yurdunda bir kız öğrencinin şoför tarafından tacize uğradığını, bunun üzerine kendisinin valiliğe şikayet ettiğini ve yurdu kapattırdığını iddia ettiğini de hatırlatan Akyol, 
"Olayın aydınlatılması için bütün bilgi ve belgeler savcılıkla ve bakanlık müfettişi ile paylaşılmıştır. Olayla ilgili tahkikat yapan bakanlık müfettişi, olayda derneğimizin herhangi bir kusuru olmadığına kanaat getirmiş fakat binanın ruhsatsız olmasından ötürü öğrenci evi mühürlenmiştir. Bu tarihe kadar bağışçımız Şevki Metin ile çok iyi ilişkilerimiz varken bu olaydan sonra Şevki Metin derneğimizden uzaklaşmış, hiçbir yardım çabamıza cevap vermemiştir. Bu ruh hali de kendisini bir takım kişilerin eline düşürmüştür."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

banner87

Büyükşehir’den Gazipaşalı çifte konteyner...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da derme çatma bir barakada yaşayan çifte konteyner ev yardımında...

Haberi Oku