banner84

85'lik Emine Teyze'nin vatandaşlık görevi çileye döndü

Antalya’nın Demre ilçesinde oy kullanmak için akrabaları ile birlikte sandığa giden 85 yaşındaki Emine Arısoy önce yemek molasına, ardından müşahit engeline takıldı.

85'lik Emine Teyze'nin vatandaşlık görevi çileye döndü
Yusuf Özek İlkokulu’na oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte gelen Emine Arısoy (85), iddiaya göre, önce sandık görevlilerinin yemek molasına takıldı ve yaklaşık yarım saat oy kullanmak için bekledi. Ayakta bile durmakta zorlanan yaşlı kadını, torunu Emin Arısoy yardım ederek sandığa götürmek istedi ancak bu sefer de görevli bir sandık müşahidinin engeline takıldı. Sandık müşahidi bir önceki seçimlerde kendi yakınına bu şekilde oy kullandırılmadığını öne sürerek, sandık başkanına itirazda bulundu. Bunun üzerine okul önünde tartışma çıktı. Vatandaşlar, yaşlı kadının bu şekilde oy kullanmasında sakınca olmadığını belirterek ortamı sakinleştirdiler.

Tarafların ikna olmasıyla birlikte Emine Arısoy, torunu yardımıyla önce kabine sonra 1052 numaralı sandığa giderek oyunu kullanmanın mutluluğunu yaşadı. İtirazda bulunan müşahit de daha önce aynı şekilde oy kullandırılmadığını öne sürdüğü akrabasını getirerek oy kullandırdı.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 15:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77