Hiç ummadıkları neticeyi göreceklerdir
Alanya Anadolu Gençlik Derneği  İsrail'in Kudüs'ü işgal ederek başkent olarak tanıtmasına ve ABD'nin tanıyarak Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacklarına ilişkin Hacımemişler camisinde basın açıklama bulundular.  Dernek üyelerinin ve vatandaşların katıldığı proğramda tebbirler getirerek dua ettiler. AGD Alanya İlçe Başkanı Sıddık Uyar  "Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'in kanlı ortaklığı ve işgal palnları devam ediyor. Siyonizm'in yeni kutlası ve Trump, Küdüs'ü İsrail başkenti olarak tanıyacaklarına ve ABD Büyük elçiliğini Kudüs'e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyorlar. Kudüs'le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD'yi de İsrail'ide hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan'dan Irak'a , Suriyede'den Libya'ya m İslam coğrafyasını kana bulayan seri bir katildir. Aynı ABD'nin Siyonistr işgalin ilk günlerinden beri terör şebetesi İsral'i kanatları altına aldığını herkes görüyor.  Ellerindeki kirli propanganda  gücü ile İslam'ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışanABD'nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terörr olaylarınnın müsebbidir. 
Bir yerde masum  sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa tekiği çeken hangi örgüt olursa olsun azmettiricileri ABD ve İsrail'dir Biz her zaman söyledik söylemeye devam ediceğizABD'nin ipiyle kuyuya inilmez ve Siyonist  İsrail ancak güçten anlar. İslam coğrafyasında  kim kendi halkına rağmen  ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur.  Kadim bir islam şehri olan Kudüs'ü ilk kıblemiz olan olan Kudüs'ü başkenti olarak nitelendirmek  ABD'nin  bu coğrafyadaki tüm varlığını ve ilişkilerinin  ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada ABD üssü ve ABD askeri görmek istemiyoruz. Tüm islam ülkeleri,  ABD ve İsrail'le  bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri polikalrı gözden  geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir.  Böyle hadsiz ve hukutsuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izihat getiremeyecektir. Her Müslaman'ın Kudüs'üe olan bağlılığının ve sadakatinin, hükümetlerin  ABD ve İsrail'le olan ilişkilerini daha kuvvetli  olduğunu herkes görecektir" dedi.
KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAYANA BİZDE SAHİP ÇIKMAYACAĞIZ DEDİ
Uyar ABD ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelilerdir.  Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam vesert bir öfkenin hedefi olacaklardır.  Biz İslam ülkelerinden sadece kınama ve lanet değil sahici yaptırımlar bekliyoruz.  Kudüs'ü başkent olarak tanıyacağını ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını söyleyen ABD bu öfkeden ilk nasibi alan olacaktır.  Biz ABD'ye mecmur yada muhtaç değiliz.   Yapmamız gerekem tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmeliyiz.  Yapmamız gereken İslam Birliğini kurmak ve Avrupa birliği kıapısında beklemekten vazgeçmektir. Yine yapmız gereken bu coğrafyanın müslüman yada gayrimüslim tüm unsurlarıyla adil bir birliktelik kurmaktır. Kimse bahaneler bulmasın  Kudüs'esahip çıkmayana bizde onlara çıkmayacağız.  Kudüs'ü İsral'e terk edenler kendilerini terk edilmiş bulacaklardır.  Kudüs için adım atan kendi onurunu ve iffetini koruyacaktır.  Kudüs İslam'ındır ve edebiyen müslüman kalacaktır.  Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır; Bir ABD mutlaka evine geri dönecektir. 2 İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır.  Bunlar hameset değildir.  Biz Allah'a ve ahirete inanıyoruz.   Roma ve Bizans'ın akıbeti ne olduysa  ABD ve İsrail o oalcaktır.  Zafer inananlarındır ve yakındır" şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

banner87

Cumhuriyeti denizde kutladılar
Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Akdeniz Üniversitesi Sualtı Sporları...

Haberi Oku