banner84

Yücel:"Günahı olan çok kullanmasın"

Yücel:"Günahı olan çok kullanmasın"
 Alanya Belediyesi Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sözcüleri Kerim Aydoğan, Ali Uğur, Abdullah Sönmez, Cumhuriyet Halp Partisi (CHP) sözcüsü Eray Erdem, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)   Ahmet Büküş, Emin Hatipoğlu mazeret bildirerek toplantıya katılmadı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in toplantıyı başlatmasından sonra dilek ve temenni bölümüne geçildi. 
'HAİNLER BİZİ BÖLEYEMEYCEK'
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan,"Bugün Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı 19'uncu günün doldurdu. Değinmek istediğim konu şudur; Tank üstünde olan bir askerimize mikrofon uzatılıyor 'Hedef neresi' deniliyor 'Kızıl elma' olarak cevap veriyor. 'Ailenize ne demek istersin' diye sorulduğunuda 'beklemesinler' diyor. Meclisimiz huzurunda söylüyoruz ki hiçbir iç veya dış güçteki hainler, hiçbir yabancı kuvvet bölemeyecek. Bölemediler. Buna Türkiye'de izin vermez. Dualarımız kahraman ordumuza. Şehitlerimizede Allah'tan rahmet, gazilerimize de şifa diliyorum" dedi.
CHP Grup Sözücü Erdoğan Toktaş," Kerim Bey'in beyanlarına katılıyoruz. Bu ülkenin sınırları diğer ülkeler gibi pergelle cetvelle çizilmemiştir. Sınırlarının her miliminde şehit kanı vardır. Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.
MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna ise ;"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Başımızda en ufak bir sıkıntı olduğunda diğer meseleleri bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içerisinde bütün oluyoruz. Vatanımız etrafında birleşiyoruz. Kahraman ordumuza başarı şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. İnşallah kahraman ordumuz başarıyla döner. Meclisimizde alacağımız kararların Alanyamıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum"dedi.
'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'
 Başkan Yücel,"Söylemlerinize duygulanmamak elde değil.  Afrin'de TSK'mız güvenliği sağlamak, terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için 20 Ocak 2018 saat 15.00'da Zeytin Dalı Harekatını başlattı. Türkiye muazzam bir mücadele içinde. Birliğimize ve bekamıza göz diken unsurlarla hesaplaşma içerisindedir. Bu fitne ateşi ya söndürülerek yada etrafımızı sarıp bizi yakacaktır. Bunun ortası yoktur. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.
'BEREKETLİ BİR SEZON OLACAK'
Yücel konuşmasına devam ederek,"Bu vesile ile gündem maddelerine geçmeden önce 2018'in 2'nci eğitim yılı hayırlı olsun. Belediye Meclis üyelerimizle ALTAV olarak EMITT Fuarı'na katıldık. İnanın son yılların en güzel fuarlarından oldu. Ülkemizin bulunduğu durumu göz önünde bulundurursak 2018 sezonu çok güzel, çok anlam ifade eden ve çok berekli bir sezon olacağa benziyor. Her konuşmamda söylüyorum. Turizmi bir devlet olarak bir millet olarak en iyi yapan biziz. En güzeş şehirler, en güzel Gastronomi yemek kültürü, hizmet sektörü bize. Bunuda tabi turizm bölgeleri ve destinasyonlarla süsleyerek daha güzel neticeler alacağımızı düşünüyoruz. Bu sezonun iyi olmasını temenni ediyoruz"dedi.
MHP'NİN 49'UNCU YIL DÖNÜMÜ
Yücel,"Kanal A televizyonu 24'ncü yaşını kutluyor. Bizde Kanal A'nın 24'ncü yılını kutluyoruz. Nice 24'lü yıllara diyorum. Milliyetçi Hareket Partimizin (MHP) 49'ncü Kuruluş Yıldönümünüde şimdiden kutluyorum"dedi.
İHTİYAÇ OLAN HER YERDE YOLLAR AÇILIYOR
Dilek ve temenni bölümünden sonra Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu kararları, imarla ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nden gelen talepler, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün 2 Şubat 2018 tarihli yazısının müzakeresi konuşuldu. AK Parti grubu  Alanya-Gazipaşa Çevreyolu'nun açılmasının ardından bölgede tali yolların açılması yönünde talepte bulundu. Talebe cevap veren Yücel,"Bölgesel olarak ihtiyaç olan her yerde yeni yollar açılıyor. Bu yıl daha da çok yol çalışması ve açılışı gerçekleştirdik. O bölgeye de Devlet Hastanesi'nin taşınmasının ardından trafiği rahatlatmak için çalışmalarımız devam ediyor. Asfalt çalışmaları 15 gün içinde tamamlanacak. Bölgede trafik akışını rahatlatacak yeni yollar da açacağız. Ayrıca bölgede ilk defa uyguladığımız sessiz asfalt uygulaması var. Buda hastanede yatan hastalarımıza karşı hassasiyetimizdir. Bölgeyi daha da konforlu hale getireceğiz" diye konuştu.
YANLIŞ ANLAŞILMA SÖZ KONUSU
Toplantıda söz olan CHP'li Nefise Deveoğlu Kentsel Dönüşümün vatandaşlar arasında yanlış anlaşıldığını belirterek çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Başkan Yücel vatandaşın mağdur olmayacağını belirterek,""Cumhuriyet Mahallesi'ndeki vatandaşları mağdur etmek istemiyoruz. Birkaç parselin birleşmesiyle yeni bir imarın oluşacağı inancındayım"dedi.
'PARİS'TE TANITIM YAPACAĞIZ'
Toplantıda gündemin 6. maddesi olan Premıere Vısıon Tekstil Fuarı konuşuldu. Pariste gerçekleşecek olan Fuar'a Zeynep Çelik, Nimet Hacıkuram ve Nilgün Akman gönderilecek. Başkan Yücel," Muz Lifini dünyaya tanıtacağız. İnşallah Paristeki Fuar'a katılacağız. Bizleri davet eddiler. Yazılı bilgi verilecek. Onlarda buraya katılacaklar"dedi.
'GÜNAHI ÇOK OLAN KULLANMASIN'
Toplantıda konuşan CHP'li Meclis Üyesi Erkan Demirci yeni çevre yolunda yapılan üst geçit'e değinerek," Eski Devlet Hastanesi Kavşağı'na yapılan üstgeçit için Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) verdiği süre ne kadardı? Yol daha ne kadar kapalı kalacak? O derece önemli bir arterin kapanması ciddi anlamda şikayete sebep oluyor. Yükseklik konusunda eleştirimiz var. Üstgeçit sanki biraz alçak gibi görünüyor. Bu konularda ne söyleyeceksiniz?" dedi. Başkan Yücel ise," Yükseklik ve ihale şartnameleri uygun olarak mesafeler belirlendi. Tam orta refüjde taşıyıcı vardı. Onun üzerine o taşıyıcıyı koymamak için ihaleyi iptal ettik. Estetik ve güzel bir görünüme sahip, engelliler ve normal vatandaşlar için de asansörlü bir üstgeçit yapılacak. Karayolları güvenlik gerekçesiyle artık altgeçit yapımına izin vermiyor. Sadece üstgeçit yapılabiliyor. Uygulanabilirlik ve hizmet olarak da güzel bir hizmet olacak. Günahı çok olan kullanmasın. UKOME kararı geçen hafta çıktı. 90 günlük  iş bitim süreci var. Ancak biz 1 ay içerisinde işi bitirip yolu açacağız. Taşıyıcılar tamamlanana kadar yol kapalı olacak, çalışma olmayan günlerde yolu trafiğe açacağız" şeklinde konuştu.
ESNAF ŞİKAYETÇİ
Toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP'li Meclis Üyesi Gökhan Sipahioğlu,"Atatürk Bulvarı'nın aşağı tarafında kalan esnaf, turistin gelmemesinden yakınıyor. Bu sokakları ana caddelerle barıştırmak gerekiyor. Dükkanların ve caddelerin florası bozuk. Bu konuda yolun altındaki belli sokaklara farklı isimler verilerek kapılar yapılabilir. Çarşının yeniden canlanması için vitrin sistemini düşünebiliriz" diyerek öneri sundu.
800 KİLOMETRE DAHA YOL AÇSAK ALANYA'YA YETMEZ
Daha sonra söz olan CHP'li Erdoğan Toktaş ise  "2014'den beri hem Alanya Belediyesi hem Antalya Büyükşehir Belediyesi her gün 'Filanca kilometre asfalt yaptık' diyor. Bu asfalt müjdesi ne zaman bitecek?" şeklinde bir soru yöneltti. Başkan Yücel bu soruya;"Bugüne dek 800 kilometre yol açıp asfaltlamışız. 800 daha açsak Alanya'ya yetmez" yanıtı verdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77