banner84

AHEP Ata'nın huzuruna çıktı

Türkoloji Araştırmaları Topluluğumuz tarafından düzenlenen Ankara-Anıtkabir Gezisi Alanya HEP Üniversitesi bünyesinde ikinci kez gerçekleştirildi.

AHEP Ata'nın huzuruna çıktı
Türkoloji Araştırmaları Topluluğu “Tarihi ve Kültürel Gezi Faaliyetleri” kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile Ankara-Anıtkabir Gezisi ile başladı. Türkoloji Araştırmaları Topluluğu (TÜAT) Başkanı Hüseyin Çelik yaptığı açıklamada, "Yaptığı faaliyetlerle ilklere imza atan Türkoloji Araştırmaları Topluluğu geleneksel olarak ikinci düzenlediğimiz Ankara-Anıtkabir Gezisi’ne katıldığınız için teşekkür ederiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yaşamayı bize şeref kılan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minneti borç biliriz. Atamız’ın kabrini ziyaret ederek kulüp mensubu arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha derinden hissetmiş olduk. 29 Ekim’de Ata’mızın huzurunda “Varlığım Türk varlığına armağan olsun ve Ne Mutlu Türk’üm demenin haklı gururunu yaşamaktayız. Atamızın: “Ankara’yı coğrafya kitaplarından ziyade tarihten öğrendik ve cumhuriyetin merkezi olarak öğrendik.” dediği gibi. 
'HER YIL MUTLAKA ZİYARET EDECEĞİZ'
Bizlerde buram buram tarih kokan güzel Ankara’yı gezerek atalarımızın bizlere miras bırakmış oldukları tarihi zenginliklerle milli duygularımızı canlandırdık. Her Türk gencinin görmesi gereken yerlerin en başında yer alan Ankara’yı her yıl mutlaka ziyaret etmeye devam edeceğiz. Topluluk faaliyetlerimizde bizlerden desteklerini esirgemeyen Alanya Belediyesi’ne, Alanya Türk Ocağı Başkanı Hasan Peker’e, Alanya Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Çelik’e, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Sedat Ildız beyefendilere, üniversitemiz genel sekreteri Dr. Öğr.Üyesi Murat Ertan Doğan hocama ve topluluk akademik danışmanımız Dr. Öğr.Üyesi Nihan Sidar hocama teşekkürleri borç bilirim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 15:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77