banner84

Alanya belediyelere ev sahipliği yaptı

Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Alanya’da Bilgilendirme ve Toplu Ulaşım İstişare Toplantısı düzenlendi

Alanya belediyelere ev sahipliği yaptı
İlçedeki bir otelde yapılan toplantıya Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger, Türkiye Belediyeler Birliği yönetimi, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile üye belediyelerden temsilciler katıldı. Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Türkiye'de 91 belediyenin tek çatı altında buluştuğunu söyledi. Belediyelerin her alana yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu belirten Güngör, Genel olarak bizim görevimiz, iyi uygulama örneklerini yaygınlaştırmak, belediyelerimizin eğitim ihtiyacını karşılamak ve belediyelerle ilgili her türlü sorun alanlarını tespit ederek, bunları ilgili makamlara bildirip takipçisi olmak. Biz de bu gayretle hedefimize bu çalışmalarla devam ediyoruz dedi.
TECRÜBE PAYLAŞIMI
Ardından kürsüye davet edilen Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Belediyeler Birliği’nin, belediyelere bir ufuk verme, bir vizyon ortaya koyma, bir perspektif ve bir bakış açısı kazandırma anlamında çok önemli çalışmalar yaptığına değindi. Geçmiş dönemlerde mukayese edilemeyecek kadar önemli çalışmalara imza atıldığına değinen Başkan Tütüncü, “Türkiye Belediyeler Birliği’nin bünyesinde kurulan bölgesel belediyeler birlikleri var. Türkiye Belediyeler Birliğinin bölgedeki yerel birliklerle de inanılmaz bir iletişimi, çok güzel bir işbirliği mevcut. Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel belediyeler ile iletişim halinde olan Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyelerimize yeni ufuklar açıyor olmasının da mutluluğu içerisindeyiz. Bunun için genel sekreterimize ve Türkiye Belediyeler Birliğimize teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87