banner84

ALDAP, cami saldırılarını kınadı

ALDAP, son günlerde İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldıra ilişkin açıklamada bulundu

ALDAP, cami saldırılarını kınadı

Haber Merkezi

Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'da 2 camide namaz kılanlara yönelik saldırıyı kınadı. Son zamanlarda İslam'a ve Müslümanlara karşı saldırıların giderek arttığını söyleyen ALDAP açıklamasında, "Son günlerde küresel boyutta İslam’a ve Müslümanlara yönelik saldırılar bariz bir şekilde artmıştır. Bir taraftan Siyonist İsrail, Kudüs’te kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa’yı işgal ederek Müslümanlara ağır zulümler yapmaya devam ederken, diğer taraftan NewZealand Christchurch’da kökten dinci Hıristiyan bir terörist, Cuma namazı esnasında adeta elini kolunu sallayarak son derece soğukkanlı bir şekilde Müslümanların mabetlerine saldırmış ve 49 masum Müslümanı yaptığı canlı yayın eşliğinde şehit etmiştir. Christchurch katliamı bireysel bir eylem değil; yıllardır batılı politikacılar tarafından kışkırtılan İslamophobia temelli barbar, faşist, kökten dinci Hıristiyan terörizminin ete kemiğe bürünmüş halidir. Bu tür saldırıların tesadüf olmadığı ve uzun yıllardır Batılı ülkelerde İslam’a ve Müslümanlara karşı yöneltilen düşmanca fikir, söylem ve uygulamaların bir sonucu olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Dolayısıyla İslam’ a ve Müslümanlara karşı yapılan bu saldırı ve katliamlardaki pervasızlık ve cesaret bir neden değil,sonuç olarak değerlendirilmelidir.

'BİR VE DİRİ OLMALIYIZ'

Maalesef tüm İslam beldelerinde, aynı zulüm, aynı işkence ve katliamlar. Anlaşılan o dur ki; siyonizm ve emperyalizm sadece güçten anlayacaktır. O sebeple İslam ümmeti, gerçek manada ümmet olmadan, bir ve diri olmadan bu zulüm ve katliamlar durmayacaktır. Bu sebeple yöneticilerimizden talebimiz, 2 milyarı bulan Müslüman nüfusu derhal İslam Birliği şemsiyesi altında toplayıp, İslam Birleşmiş milletlerini ve İslam Nato'su bir an evvel kurulmalıdır. Refahımız için gerçekten ümmet olup, bir binanın tuğlaları gibi olma vaktidir.

ALDAP olarak, Rabbimizden bu saldırıları ve katliamları ümmet-i Muhammed’in uyanış ve yeniden dirilişine vesile eylemesini; bugün, tüm insanlığın muhtaç olduğu barış, huzur ve emniyet ortamını İslâm’ın hayat veren düsturlarıyla inşâ etmeye bizleri muvaffak eylemesini tüm kalbimizle niyaz ediyoruz.

Cena-ı Hakk’tan tüm şehitlerimize rahmet geride kalanlarına sabırlar diliyoruz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 13:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER