banner84

Başkan Yücel ırkçı saldırıyı kınadı

Alanya'nın Almanya'daki kardeş şehri Gladbeck kentindeki camiye yapılan gamalı haçlı saldırıya ilişkin Alanya Postası'na bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren ırkçı kişi ya da kişileri şiddetle kınıyorum" dedi.

Başkan Yücel ırkçı saldırıyı kınadı
Mevlüt UYGUR

Alanya'nın Almanya'daki  kardeş şehir Gladbeck kentindeki camiye yönelik gamalı haçlı saldırıya ilişkin Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'den açıklama geldi. Geçtiğimiz gün Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde, Gladbeck'teki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Camisi'nin duvarı ve kapısına gece 03.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce sprey boyayla ırkçı işaret ve hakaretamiz yazılar yazılmak suretiyle saldırı gerçekleştirildi.
'ŞİDDETLE KINIYORUM'
Çirkin saldırıyı gerçekleştiren ırkçı kişi ya da kişileri şiddetle kınadığını belirten Alanya Belediye Başkanı Yücel, saldırıya ilişkin şu açıklamaları yaptı,"Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya eyaletindeki kardeş şehrimiz Gladbeck kentinde Cami duvarına çizilen gamalı haç ve ırkçı saldırıları büyük bir üzüntüyle öğrendim. Öncelikle şunu açıkça ifade etmeliyim ki birkaç kendini bilmez, ırkçı kişilerce düzenlenen bu elim saldırıyı bütün bir kente mal etmemeliyiz. Bizler Alanyamızda yaşayan yerleşik yabancı komşularımızla dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın huzur içerisinde yaşıyorken bizim vatandaşlarımızın da dünyanın her yerinde aynı şekilde özgürce yaşamasını bekliyor, bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren ırkçı kişi ya da kişileri şiddetle kınıyorum.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 19:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER