banner84

CHP'den o paylaşıma suç duyurusu

CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın sosyal medya hesabı üzerinde küfür ve hakaret içeren paylaşımından dolayı Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu. Çorbacı adiye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

CHP'den  o paylaşıma suç duyurusu
Mevlüt UYGUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ve partililer, geçtiğimiz günlerde  Ömer E. isimli bir vatandaşın sosyal medya hesabında küfür ve hakaret içeren paylaşımından dolayı Alanya Adliyesi'nde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çorbacı, "Eleştiri ve tenkit siyasetin olmazsa olmazdır. Bizler nasıl ki dünya görüşümüze uymayan konulan ve ideolojileri eleştiriyorsak, bizi ve partimizi de tüm vatandaşlarımızın eleştirme ve tenkit etme hakları vardır. Bizler de buna saygı duymak zorundayız. Tabi ki bu eleştiriler ve tenkitler belirli bir seviyenin altına düşmemeli. Son zamanlarda, sanal kahramanlık peşinde koşan zavallıların, ağır hakaret ve küfürleri ile sıkça karşılaşmaktayız. Bunu son örneğini geçtiğimiz hafta perşembe günü yaşadık. Ömer E. isimli şahsın sosyal paylaşım sitesindeki CHP'li aileleri hedef alan ağır, terbiyesiz, ahlaktan yoksun, erdemsiz ve bölücü dil içeren bir paylaşım yapması milyonlarca aileye hakarettir. Siyasi partiler anayasal düzenimizin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Partilerin ülkeye zarar verecek eylemler içinde olmasının denetimini yapmak, Anayasa Mahkemesi’nin uhdesindedir. Bu anayasal düzen içerisinde seçime girme hakkı verilen her partiye ve onun gönül verenlerine, bazı fikir ve uygulamalarına katılmasak bile saygı duyarız. Bunun aksi fiiller bölücülük ve anayasal düzene karşı çıkmaktır. Partimizi başka bir partiyle ilişkilendirerek 'terör' bağlantısı kuranların 'terör' dili kullandıklarını görüyor ve üzülerek takip ediyoruz. Türkiye 1946 yılından beri çok partili sistemle yönetilmektedir. Ömer E. adlı bu kişinin yaşını baz aldığımızda muhtemelen babası ama kesinlikle dedesi, ataları CHP'lidir. Onun kendi ailesine bile hakaret edecek kadar tarih, anane, gelenek ve görenek bilmemesi cehaletinin göstergesi olsa da, içinde yetiştiği ailenin ve partimize oy veren milyonlarca ailenin haklarını korumak, namus, şeref ve iffetlerine edilen bu sözlerin hesabını, yasalar önünde sormak için Alanya Adliyesi’ne geldik. 
'BUNU TÜM AK PARTİ TEŞKİLATI'NA MAL ETMEMEK LAZIM'
Türk Ceza Kanunu'nda, Anayasa'da ve ülkemiz tarafından kabul edilen uluslararası sözleşmelerde suç unsuru teşkil etmemesine rağmen, halihazırda 600 tane CHP üyesi soysal medya paylaşımları nedeniyle tutukludur. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra 24 tane CHP üyesi, sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklanmıştır. Anayasal düzen içinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu, 99 yıllık bir partiye terör örgütü diyerek halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, 2 milyona yakın üyesi bulunan anayasal bir partiye hakaret eden Ömer E. isimli şahsın ve şüphelilerin facebook hesabında yaptığı suç içerikli paylaşımı beğenen ve suç içerikli yorumda bulunan diğer şüphelilerin derhal tutuklanmasını talep ediyoruz. Şunu da buradan belirtmek isterim ki, bu şahsi bir çıkıştır. Burada AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu beni aradı ve hukuki yoldan ne gerekiyorsa yapılmasını talep etmiştir. Bunu tüm AK Parti İlçe Teşkilatı’na ve yönetimine mal etmemek lazım. Sadece fevridir. Kişi sadece kendisi AK Parti’lidir. Her partiden olabilir. Bunu da paylaşmak istedim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 19:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77