banner84

Çöp kutusu çevreden temiz

Alanya'da vatandaşların çöp konusunda bilinçsiz olmaları kötü görüntülere yol açıyor

Çöp kutusu çevreden temiz
Sara İsmet ÇİNPOLAT
Geçtiğimiz günlerde deniz kirliliğin gündeme gelirken, şimdi ise çevrede yaşanan kirlilik Alanya'yı olumsuz etkiliyor. Bu durumu düzeltmek adına Alanya Belediyesi hemen hemen her sokağa ve caddeye çöp konteynerleri yerleştiriyor olmasına rağmen, halk bunu görmezden gelip doğal güzellikleri kirletmeyi tercih ediyor.
'ÇEVRE ÇÖP OLUYOR'
Vatandaşlar, "Yürüdüğünüz yolda, oturduğunuz çimende ya da yüzdüğünüz denizde çöp olması ne kadar sağlıklı? Alanya Belediyesi tarafından yerleştirilen çöp  konteynerlerının etrafında değil, içinde çöplerin olması gerekiyor fakat halkımız buna uymayıp çevreyi kirletmeyi tercih ediyor. Bir turizm merkezinin bu şekilde olması yabancı turistler tarafından iyi tepki almıyor. Çöp ve atık konusunda halkımız mutlaka bilinçlendirilmeli çünkü kendi çevremizi kirleterek kendi sağlığımıza ve yaşadığımız yere zarar vermekten başka bir şey yapmıyoruz.
'BİLİNÇLENME ZAMANI GELDİ'
Eğer bir an önce kendimize gelmezsek ve çevreyi kirletmeye devam edersek ne yüzebileceğimiz bir deniz sahip oluruz ne de oturabileceğimiz bir çimen. Çöp ve atık konusunda bilinçlenme zamanı geldi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87