banner84

Çözülemeyen sorun kalmayacak

Kuzey Mahallelerinde yıllardır açılamayan imar yollarını bir bir hizmete sunan Alanya Belediyesi, Küçükhasbahçe ve Büyükhasbahçe Mahallelerinde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sıcak asfalt çalışmalarına başladı.

Çözülemeyen sorun kalmayacak
Alanya Belediyesi’nin 2018 yılı yatırım programı çerçevesinde kentin birçok mahallesinde yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Küçükhasbahçe ve Büyükhasbahçe Mahallelerinde ara caddeleri birer birer sıcak asfaltla kaplayan Alanya Belediyesi, son olarak Büyükhasbahçe Cami Önü ile birlikte bölgeye 1,5 km’lik sıcak asfalt çalışmasını da başlattı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.
ÇEVRE YOLUNA ALTERNATİF OLACAK
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in hizmete açtığı yolda altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla sıcak asfalt çalışmalarına hız verildi. Cikcilli, Mamadı, Büyükhasbahçe, Küçükhasbahçe ve Koçlar Sokak istikametinde Sevimler Cam önünden Çevre Yoluna bağlantısı yapılacak olan 15 metre genişliğindeki imar yolu ile bölgenin yıllardır çözülemeyen yol sorunu çözülmüş olacak.
GELECEK HAFTA HİZMETE GİRECEK
Alanya Belediyesi, şehrin her noktasında aralıksız olarak sürdürdüğü sıcak asfalt çalışmalarını Büyükhasbahçe ve Küçükhasbahçe Mahallelerinde yoğunlaştırdı. Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yürütülen hummalı çalışmanın gelecek hafta tamamlanacağı açıklandı.
VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YÜCEL’E ASFALT TEŞEKKÜRÜ
Büyükhasbahçe ve Küçükhasbahçe Mahallelerinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmaları, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Vatandaşlar, “Yapılan asfalt çalışmasıyla mahallemiz modern ve kaliteli bir yapıya kavuşuyor. Bu çalışmayla caddemizin değerine değer katan ve ulaşımımızı kolaylaştıran Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ve ekibine teşekkür ediyoruz." dediler.
YÜCEL: “GECİKME OLSA DA SAĞLIKLI BİR YATIRIM OLDU”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, DSİ, TEDAŞ ve ASAT’ın çalışmalarından dolayı asfalt çalışmalarında gecikme yaşansa da en sağlıklı yatırımın yapıldığını vurguladı. Başkan Yücel; “Küçükhasbahçe ve Büyükhasbahçe Mahallelerimizde yıllardan beri imar probleminden dolayı bazı temel altyapı ve yollarla ilgili çalışmalarda sıkıntılar vardı. Bölgesel olarak 2014 yılından sonra imar problemini çözmemizin ardından DSİ’nin 1200’lük içme suyu çalışmaları, TEDAŞ’ın ve ASAT’ın altyapı çalışmalarından dolayı biraz geç kalınan bir yatırım oldu. Fakat iyi ve sağlıklı bir yatırım oldu.” dedi.
“BÖLGEDEKİ VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”
Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla sıcak asfalt çalışmalarına başladıklarını söyleyen Başkan Yücel; “Bütün altyapıların tamamlanmasının ardından en sonunda sıcak asfalt çalışmalarımızı başlattık. Bu yolumuz, Küçükhasbahçe’den çıkarak Büyükhasbahçe ve Mamadı bölgesine kadar uzanan Çevreyoluna paralel bir yol. Bu yol tam anlamıyla kullanıma açıldıktan sonra bu bölgenin trafiğini ne kadar rahatlatacağını hep birlikte göreceğiz. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı geciken asfalt çalışmamız için bölge halkından da özür diliyor, şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 18:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
çöngeoğlu
çöngeoğlu - 12 ay Önce

sayın başkan birde hacımehmetliye el atıverse oradaki insanların yol imar sorunu sıkıntılı

Metin
Metin - 12 ay Önce

Yillardir cektigimiz cile nihayet bitti. Tesekkurler.

SIRADAKİ HABER