banner84

'Dünya gücümüzü gördü'

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin, Türk Milleti'nin göğsünü siper ederek mili iradeye sahip çıkmasının 2. yıl dönümünde oda başkanları düşüncelerini ve görüşlerini gazetemize aktardı.

'Dünya gücümüzü gördü'
Mevlüt UYGUR
15 Temmuz 2016'da hain Fetullahcı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, demokrasisine, ve milli iradesine darbe girişimini Türk milleti gözünü kırpmadan sokaklara dökülerek tanklara karşı ve uçaklara karşı göğsünü siper ederek hainlerin  emellerini boşa çıkarmıştı. 2040'ı aşkın sivil, polis ve askerin hayatını kaybettiği 15 Temmuz gecesinin bu yıl 2. yıl dönümü. Alanya'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Başkanları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için görüşlerini ve düşüncelerini Alanya Postası'na aktardı.
'TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN OLDU HER ZAMAN OLACAK'
Alanya  Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, "15 Temmuz'da FETÖ'nün hain  darbe girişimini başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu ile ferasetiyle ve milletimizin aynı şekilde cumhurbaşkanımıza olan inancı ve vatan millet sevgisiyle çok şükür atlatık. 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diyor ve eski sağlıklarına kavuşmaları için dua ediyoruz. Türk milleti her zaman oldu her zaman da olacaktır.  Türkiye'nin de yönetim şekli demokrasidir. İnşallah demokrasi hakim geldi, 15 Temmuz'da da hain darbe girişimi başarısız oldu.  Allah ülkemizin, milletimizin ve reisimizin yolunu açık etsin" ifadelerini kullandı. 
'TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİR KEZ DAHA BÜTÜN DÜNYA GÖRDÜ'
Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Lokantacılar, Kafeteryacılar ve Turistik  Eşya satıcıları Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, "Türk milleti, milli birlik ve beraberlik içresinde güçlükleri yenmesini bilmiştir.  Türk milleti ne kadar büyük millet olduğunu 15 Temmuz'da dost düşman bütün Dünya'ya bir kez daha göstermiştir. Bizim milletimiz ; özgürlüğü egemenliği ve vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilen, inancı gereği şehitliği en yüce mertebe sayan ve arzulayan bir milletir.  15 Temmuz'da milli birlik ve beraberlik ve bağımsızlığın ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe ve teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, devletimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. İşte bu tarihi günün 2. yıl dönümünde canları pahasına bu alçak darbe girişimine eşsiz bir destan yazarak durduran kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ederken bir daha yaşanmamasını temenni ederim" dedi.
'DIŞARIDAN VE İÇERİDEN DÜŞMANLARIMIZ VAR'
Alanya Esnaf ve Sanaktarlar (ALESO) Başkanı Nuri Demir, "Cumhuriyet dönemininde de daha önce Osmanlı döneminde de devamlı işten ve dıştan büyük düşmanlarımız oldu.  Bu durumda devamlı Türk milletinin, Türk halkının devletine, vatanına, bayrağına olan sevgisi ve iradesi düşmanlarımızın ülkemiz üzerine oynadığı oyunları her zaman bertaraf etmiştir. En son 2 yıl önce 15  Temmuz'da hain FETÖ'nün silahlı darbesini de Türk milleti kendi vücutlarını tanklara siper ederek önlemiştir. 15 Temmuz'da  Türk devletinin, milletinin gücünü tüm dünya bir kez daha görmüş oldu. 15 Temmuz'da şehitlerimizi rahmetle anar gazilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah bu acıları tekrarlamasın.  Umarım bundan sonraki süreçte yeni kurulan  başkanlık sisteminde de böyle acılar yaşattırmazlar.  Türkiye'nin düşmanı sadece dışarıdan değil içimizde de düşmanlar ajanlar var.  Türk milleti yine her zaman dikkatli olması lazım. Uyanık olmamız lazım. Esnafımızla halkımızla, emeklimizle, çocuğumuzla, her şeyimizle kendi mahallemizin jandarması polisi olması lazım" ifadelerini kullandı. 
'TÜRK MİLLETİNİN İMAN GÜCÜ VAR'
Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı, Velittin Yenialp "Bu ülke kurtuluş savaşını gördü, geçirdi,  yaşadı yoktan var oldu.  15 Temmuz'da hain FETÖ bu ülkeyi tekrar yok olmaya itti. Ancak ülke yeniden nasıl kurtuluş savaşındaki o düşmanları bir yok edip yoktan var olduysa 15 Temmuz'da da iman gücüyle tanka, uçağa karşı gelebildi. Demek ki bu ülke kesinlikle ne bir Suriye olur ne bir Irak olur, bunlar olmaz. Çünkü bu ülkede yaşayan insanların iman gücü var.  Dolayısıyla bizim ülkemizin yok olması gibi bir şey söz  konusu olamaz.  Biz diğer ülkeler gibi ülkemizi terk edip mülteci olamayız, öleceksek kendi vatanımızda kanımızın son damlasına kadar savaşarak ölürüz, ama ülkemizi de kimseye böldürtmeyiz" diye konuştu. 
'UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ'
Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler Ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Doğan Bacak, "15 Temmuz'da hain FETÖ ülkemizin milli birlik ve beraberliğine kast eden bir kalkışma içresinde bulundu ancak bunu Türk milleti hiç bir düşünmeden canını hiçe sayarak göğsünü tanklara siper ederek önledi. 15 Temmuz'da tüm Dünya'ya Türk milletinin gücünü bir kez daha göstermiş olduk. 15 Temmuz'u unutmadık unutmayacağız. Allah Türk milletine ve Türk devletine bugünleri bir daha göstermesin" ifadelerini kulandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87