Gündem:
'Eğitimde markalaştık'
 Alanya'ya bir dizi temaslarda bulunmak için gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti'nin Mahmutlar Mahallesi Seçim Ofisi'nin açılışına katıldı.  Çavuşoğlu'na AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın da eşlik etti. Seçim ofisinin açılış programına AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu,  AK Parti Antalya Milletvekili Adayları Hasan Kerem Uysal, Canbey Çetin, MHP ilçe  Başkanı Mustafa Türkdoğan, MHP Antalya Milletvekili adayları Hüseyin Yıldız ve Ömer Özbek, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seçim ofisinin açılış konuşmasını yapan Toklu, "Ülkemiz için 24 Haziran seçimleri yaklaşırken Mahmutlar’da ki bu coşku bizleri gerçekten onurlandırıyor. Bugünden başlayan seçim çalışmalarımızı 24 Haziran'a kadar devam ettirerek inşallah sizlerin desteği ile başarıya ulaşacağız. Sizlerdeki bu destek bizdeki bu gayret olduğu sürece Alanya'da Türkiye'de Allah’ın izniyle birinci parti olacağız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milli ve manevi değerlerin üzerine kurulmuş iltifatla MHP ile çalışmalar devam etmektedir. İnşallah bu ittifak 24 Haziran akşamı amacına ulaşmış olacak ve Recep Tayyip Erdoğan'ı sizlerin sayesinde Türkiye'nin ilk başkanı olarak seçeceğiz. Gerek partimizin ve gerek ise Cumhurbaşkanımızın Alanya'ya verdiği önemi göstermekteyiz. 2002'den bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu öncülüğünde birçok hizmet Alanya'mıza gelmiştir. Milletvekili aday listesinde AK Parti Alanya'ya gereken önemi yine verdi. Bugüne kadar Alanya kendine değer ve önem veren herkesin cevabını sandıkta vermiştir. İnşallah sadece yatırımlarla değil milletvekili aday listesine verilen önemi görerek farklı siyasi görüşte olmamıza rağmen bu dönem Alanya'ya verilen önemi sandıkta da sizlerin de desteği ile göstereceğiz. 24 Haziran'da milletvekillerimizi Ankara'ya güçlü bir şekilde göndererek inşallah bundan sonraki süreçte de bugüne kadar aldığımız yatırımları daha güçlü alacağımıza inanıyorum" dedi.

'BAŞIMIZ
DİK ALNIMIZ AÇIK'

Bakan Çavuşoğlu' da, "Bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Sizlerle Mahmutlar‘da defalarca buluştuk. İlk aday olduğum zaman ilk konuşmalarımdan bir tanesini Mahmutlar‘da yapmıştım. 16 senede Alanya'nın ve Antalya’nın köylerini, mahallelerini ve yaylalarını defalarca dolaştım. Her ziyaretimde Alanya'mıza ve Türkiye'mize neler yapabileceğimizi konuştuk. Şimdi yine huzurlarınızdayız. Şimdi ise yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. Bunu da gururla söylüyoruz. Başımız dik alnımız açık Allah'a şükür. Çünkü 16 yılda Türkiye'nin her tarafına olduğu gibi Alanya'mıza ve Antalya'mıza çok güzel hizmetler yaptık. Mahmutlar’a da hizmetler yaptık. 16 yıl önce Mahmutlar bazı ilçelerden büyüktü ama şimdi bazı illerden bile büyük oldu. Alanya ile birleşti. Mahmutlar‘da Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde insanlar var. Türkiye'de, Alanya'da Mahmutlar ‘da huzur, barış istihdam, istikrar, büyüme var.  Mahmutlar cazip bir belde oldu. Alanya cazip bir ilçe oldu.  Türkiye olarak dünyanın göz bebeği olduk. Kalkınıyoruz, büyüyoruz" dedi.

'CİKCİLLİ'YE TIP FAKÜLTESİ GELİYOR'

Alanya'ya büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Çavuşoğlu, "Alanya'mıza çok güzel bir hastane yaptık. Bazı eksikleri var, daha yeni açıldı. Doktor ve bazı tesisler eksik. Onları da gideriyoruz. Bundan sonra tedavi için Antalya'ya veya başka bir yere gitmeye gerek yok. Eskiden uzman doktor sıkıntısı vardı. Ama şimdi hastanemizde profesör ve doçent doktorlarımız var. Alanya'mıza bu yakışır. Eskiden hastaneye gittiğinizde acilde esir kalırdınız para sorarlardı. Ama şimdi acil tedaviden, yoğum bakımdan, kanser tedavisinden, kalp ameliyatı ücretsiz. Devlet milleti için var. Milletini insan gibi yaşatmak için var. Peki bu paralar nereden geliyor?  Devlet bunları karşılıyor? Evde engelli çocukların bakımını tedavisini yapıyor?  Engelliye bakana maaş veriyor. Herkes devletin gölgesinde. Çocuklarımız yaşlılarımız. Nereden geliyor bu paralar? İşte hortumları kesersen. Başkalarının cebine giden paralar millete hizmet olarak gidiyor. Eskiden 100 lira olan ilaç 20 liraya düştü. Bu 20 liradan alan satan, eczacı herkes para kazanıyor.  O aradaki 80 lira hortumculara gidiyordu. Ama şimdi devletin hizmetlerine gidiyor. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Size müjdelerim var. Cikcilli’de Tıp fakültesi hastanesi yapacağız. İnşaatına başlayacağız. Batıya bölgemize Payallar'a yapacağımız 300 yataklı hastanenin inşaatına bu sene başlayacağız.  Sağlık çok önemli.  Ağız ve diş sağlıyı hastanemizi de yaptık. Bunları sizin için yaptık. İhtiyacı olan herkes gitsin tedavisini görsün. İnsanlarımız parasızlıktan ölmesin. Bizim derdimiz bu. İnşallah artık sağlık turizminden para kazanma zamanı.  Dünyanın her yerinden tadavi için Alanya'ya ve Türkiye'ye gelecekler. Özel sektör ve devletimiz vatandaşlarımıza 1. sınıf hizmet. Turisti de kazıklamadan parasını kazanacağız.  Antalya’da bin yataklı şehir hastanesinin ihalesine çıkıyoruz. Manavgat'a da 500 yataklı hastane yapacağız" dedi.

'ALANYA EĞİTİMDE MARKALAŞTI'

Alanya'nın eğitimde markalaştığını söyleyen Çavuşoğlu, " Sağlığa verdiğimiz önem kadar eğitime de verdik. Mahmutlar ‘da ve Demirtaş’ta okullar yapıyoruz. Alanya'nın her yerinde yeni liseler açtık. İmam hatip liselerinde yasaklar kalktı.  İmam hatip liselerinin dışında Alanya'da Anadolu Lisesi, fen lisesi, teknik lisesi, kız meslek lisesi, güzel sanatlar lisesi, spor lisesi, sosyal bilimler lisesi hepsi var. Güzel sanatlar lisesi ilk mezunu verdi ve Ankara'da en büyük ödülü Alanya sanat lisesi aldı.  Sosyal bilimler okumak isteyen, hukuk okumak isteyen, iktisat, edebiyat okumak isteyen lisede kendisini hazırlasın. Her türlü seçenek var.  Eğitime çok önem veriyoruz. Alanya eğitimde marka. Hayırseverler bakımından da Alanya Türkiye'de birinci ilçe. Hayırseverlerimizde eğitime önem veriyor. Sadece orta okul lise yapmakla yetinmiyoruz. Alanya'da 2 tane üniversitemiz var. İnşallah 3'te olur. Birisi devlet üniversite birisi de özel üniversite. Kim için yaptık Alanya'mız için ve Türkiye'miz için yaptık.  Devlet üniversitesi 10 bin öğrenciye ulaştı.  İçinde tıp fakültesi, mimarlık diş fakültesi var. 10 tane fakültemiz var. Yüksekokullar var. Özel üniversitemize de yeni fakülteler açtık. 10 yıl içinde Alanya'mızda 70 bin üniversiteli olacak.  70 bin öğrenci kış aylarında Alanya'da yaşayacak" ifadelerini kullandı. 

HAVADAN KARADAN HER YERDEN ULAŞILABİLİR ŞEHİR OLMAMIZ LAZIM'

Alanya'daki ulaşım yatırımlarından da söz eden Çavuşoğlu, "İlk milletvekili seçildiğimde Mahmutlar ‘da Alanya'ya Alanya Gazipaşa havalimanını kazandıracağım dediğimde kimse inanmamıştı.  Şimdi Alanya'mızın Gazipaşa'mızın bir havalimanı var. Yurt içi ve yurt dışından yolcular geliyor.  Ne yapıyorsak halkımız için yapıyoruz. Sizler daha fazlasını hak ediyorsunuz. Çevre yolu inşatlarını ve tünelleri görüyorsunuz. Şimdi sadece Alanya'da çevre yoluna yaptığımız tünellerin sayısını sizinle paylaşıyorum. Alanya'dan gelirken Dim Çayı'na kadar 2 çarpı 650 metre tünel, etti bin 1300 metre. Köprü 400 metre. Yeni teknoloji ile asma köprü. Köprüyü geçince 2 çarpı 1600 metre tünel. Mahmutlar tarafına geliyoruz. Tünel geliyor bitiyor. 2 tane köprülü kavşak. Arkasından Mahmutlar ‘da başlayan 2. çarpı 380 metre tünel. 5 bin 200 metreyi geçti. Yaptık yaparız.. Yaparsa yine yaparız. Eskiden yaylalara atlarla develerle 3 gecede giderdik. Şimdi ise 2 buçuk saatte gidiyoruz. Yaylada 1 gün elektrik kesilse fırçayı yiyoruz. Eskiden kuş yuvasından ölümle burun buruna yolculuk yapıyorduk. Kuş yuvasında kazalarda birçok vatandaşımızı kaybettik onlara da Allah rahmet eylesin. Burayı yaptılar yaptılar olmadı. Ben bir gün burada korkuluk olmaz, genişlemez burada yapmamız gereken şey tünel dedim. Kimse inanmadı boş laf dediler. Ama biz geleceği görüyoruz. Biz Recep Tayyip  Erdoğan'ın yanında siyaset yapıyoruz.  Erdoğan'ın vizyonunu görüyoruz. Kuşyavasına tünelleri yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.  Sizin için yapıyoruz. Mersin'i buradan 2 saate indireceğiz. Eskiden kaç saatti 6-7 saatti. Bu çevre yolunu Alanya Antalya, Burdur otobanına bağlayacağız. Otoban projesinde ihaleyi aldık. Havadan karadan her yerden ulaşılabilir bir şehir olmamız lazım.  Bunları Alanya'mız Antalya'mız için yapıyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

banner87

Bakan’dan hızlı tren ve otoyol müjdesi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Antalya-İzmir arasını hızlı tren ve otoyolla bağlamayı...

Haberi Oku