banner84

Erdoğan Çavuşoğlu'ndan vazgeçmedi

Yeni hükümet sistemi ile birlikte oluşturulan kabinede Antalya'nın takım kaptanı Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı olarak görev aldı.

Erdoğan Çavuşoğlu'ndan vazgeçmedi
 Erdoğan'ın Meclisteki yeminiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. Türkiye'nin yeni hükümet sistemine geçmesiyle birlikte yeni kabinede yer alacak isimlerde açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı isimler arasında Alanya'yı yakından ilgilendiren, Alanya'nın evladı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı. Mevlüt Çavuşoğlu, yeni kabinede Dışişleri Bakanı olarak görevine devam edecek. Başarılı çalışmaları ile hem Alanya'nın hemde tüm Türkiye'nin takdirini toplayan Çavuşoğlu'nun bakan olarak devam edeceği haberi ile vatandaşlar sevince boğuldu. 
İŞTE BAKANLARIMIZ
Yeni hükümet sistemi ile kurulan kabine de, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olarak  yer aldı. Bakanlar bugün 15.00'da yemin edecek. Cuma günü topluca kılınacak Cuma Namazı'ndan sonra da ilk Bakanlar Kurulu toplantısı yapılacak. 
KİM NE DEDİ?
Alanya'nın gururu olan Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeni sistemde de Dışişleri Bakanı olarak görev alacağının açıklanmasıyla, siyasiler ve turizmciler olumlu görüşlerini Alanya Postası'na aktardı. Siyasiler ve turizmciler Yeni Hükümet Sistemi ile oluşturulan kabinede Çavuşoğlu'nun yeniden Dışişleri Bakanı olarak görevlendirmesini 'gurur verici' olarak ifade ettiler.
'MUTLULUK DUYUYORUZ'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel: Alanya'mızın gururu sayın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun görevine devam etmesi ile mutluluk duyuyoruz. Alanya'mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bakanımıza görevinde başarılar dilerim.
'ŞAHLANMA ZAMANI'
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun tekrar kabinede olması Alanyamız ve Antalyamız için gurur verici bir durum. Bakanımızın tekrar kabinede görev alması Cumhurbaşkanımızın, Bakanımıza ve Antalya’ya vermiş olduğu önemi bir kez daha göstermekte. Alanya için bu saatten sonra şahlanma zamanı. 
'BİZLERİ MUTLU ETTİ'
MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan: Dış politikadaki milli duruşu ile takdir ettiğimiz, Alanya'mızın gururu kıymetli ağabeyim Mevlüt Çavuşoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişte oluşturulan ilk Bakanlar Kurulunda yeniden Dışişleri Bakanlığına getirilmesi bizleri son derece mutlu etmiştir.
'ALANYA'YI İL YAPMASINI BEKLİYORUZ'
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın: Alanya'mız için inşallah bugüne kadar olduğundan daha iyi olur. Ak Parti'deki etkili olan konumu ile Alanya'nın il yapılmasını sağlar.  
'SÜRPRİZ OLMADI'
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin: Mevlüt Çavuşoğlu'nun tekrardan Dışişleri Bakanı olarak atanması sürpriz olan bir şey değildi. Ben kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. 
'HAYIRLISI OLDU'
ALTİD Başkanı Burhan Sili: Her iki noktada da Mevlüt Çavuloğlu’nun kabinede yer alması hem bizler adına hem de Türkiye adına hayırlı oldu. Turizm camiasından gelen sayın Mehmet Ersoy’unda  Kültür ve Turizm bakanı olması, bu işin mutfağından geçmiş bir arkadaşımızın olması çok iyi oldu.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87