banner84

Hem üretiyor, hem geziyorlar

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Kadın Çiftçiler Bilgi ve Kültür Yarışması final hazırlıkları son sürat devam ediyor. Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçe ön elemelerine katılan kadın çiftçileri Alanya gezisi ile ödüllendirdi

Hem üretiyor, hem geziyorlar
Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Kadın Çiftçiler Bilgi ve Kültür Yarışması’na hazırlanan kadın çiftçiler, 31 Temmuz’da yapılan ilçe ön elemelerinin ardından finallere hazırlanıyor. Yarışma için en çok başvurunun olduğu Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Konyaaltı Belediyesi’nin de katkıları ile kadın çiftçileri Alanya gezisine götürdü. 8 Ağustos Çarşamba günü düzenlenen gezi programında kadın çiftçilere Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş’un yanı sıra teknik personeller Esra Betül Kale Gündüz, Gülşah Yılmaz ve Umut Şahin eşlik etti.
TELEFERİKLE KALEYE ÇIKTILAR
Kadın çiftçileri Alanya’da İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar karşıladı. İlçe Müdürlüğü binasında yapılan Alanya tarımı ve ormancılığı hakkındaki sunumun ardından teleferiklerle Alanya kalesine çıkan kadınlar gördükleri manzaranın büyüleyici güzelliğini fotoğraflarla ölümsüzleştirdi. Alanya kalesinden Dim Çayı’na geçen gezi ekibi, şehir gürültüsünden uzakta dinginliğin ve serinliğin keyfini çıkardı. Kimisi hayatında ilk kez böyle bir geziye katılan kadın çitçiler, Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden duydukları memnuniyeti dile getirerek yarışma finallerine sıkı hazırlık ve başarı sözü verdi.
YARIŞMA FİNALİ 20 EKİM’DE
Kadın Çiftçiler Bilgi ve Kültür Yarışması, 31 Temmuz’da yapılan ilçe ön elemeleriyle başladı. 5 Eylül’de yapılacak ilçeler finalinin ardından 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) il finalinin yapılması planlanıyor. Kadın çiftçilerin bilgi, kültür ve deneyimlerini geliştirmesi amacıyla düzenlenen yarışma neticesinde dereceye girenlere para ödülü verilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 20:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77