banner84

Pazarcılarda vergi affı konuşuldu

Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’i makamında ziyaret etti

Pazarcılarda vergi affı konuşuldu
Ziyarette halk arasında 'vergi Affı' olarak bilinen  7143 Sayılı Kanun kapsamında başvuruların 31 Temmuz günü  sona ereceği ereceği, tüm müllefler ve devlete borcu olan mükellef olmayan tüm vatandaşların vergi affından faydalanmasının gerektiği konuşuldu. 
'SON TARİH 31 TEMMUZ'
Altan ve Yiğit görüşmesinde söz konusu yasanın sadece vergi borçlarını değil, trafik, nüfus ve birçok idari para cezasını bununla birlikte öğrenim kredisi, ecri misil gibi devlete olan birçok borçluyu da kapsadığı belirtilerek, “Yasadan mükellef olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımız yararlanabiliyor. Bu fırsatı kaçırmayın. 31 Temmuz tarihine kadar www.gib.gov.tr adresinden veya bizzat vergi dairelerine giderek başvurularınızı yapın” mesajı verildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, “7143 Sayılı kanundan faydalanarak; “Kesinleşmiş vergi ve diğer borçların taksitle veya peşin olarak indirimli şekilde ödenebileceğini, Dava inceleme, tarhiyat safhasındaki borçlardan cazip koşullarda kurtulma imkanı sağlanacağını, Matrah ve vergi arttırımında bulunarak 5 yıl için vergisel açıdan mükellefin kendisi veya şirketini bir nevi sigorta ettirebileceğini ve işletme kayıtlarının cezasız olarak düzeltilebileceğini” söyledi. Altan ayrıca söz konusu yasanın sadece vergi borçlarını değil, trafik para cezası, nüfus para cezası gibi birçok idari para cezasını, öğrenim kredisi, ecri misil gibi devlete olan birçok borçluyu da kapsadığını belirterek, yasadan sadece vergi mükellefleri değil, borçları yasa kapsamında olan herkesin yararlanabileceğini sözlerine ekledi.
'ESNAFLARIMIZ BU FIRSATI DEĞERLENDİRMELİ'
 Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit'te Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan'a ziyareti için teşekkür etti. Esnaflarına bu fırsatı kaçırmamalarını söyleyen Yiğit, "7143 sayılı kanunun esnaflarımıza büyük bir fırsat olduğu düşüncesindeyim borcu olan esnaflarım bu fıtratı değerlendirmelerini ve bu kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırıp yada indirimden yararlanarak ödemeleri menfaatlerine olacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87