banner84

Teröre lanet okudular

Salı günü Hakkari'de hain PKK'nın el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucuyla şehit edilen anne ve 11 aylık bebeği için Alanya'da siyasi parti ilçe başkanları PKK terör örgütüne lanet okudular

Teröre lanet okudular
Mevlüt UYGUR
Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola tuzaklanmış El Yapımı Patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu bir astsubayın eşi ve 11 aylık bebeği hayatını kaybetti. 
DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ ŞEHADETLE BİTTİ
Olayın ardından ortaya çıkan bir detay ise yürek burktu. Nurcan Karakaya’nın bebeği Bedirhan ile birlikte üs bölgeye astsubay eşine doğum günü sürprizi yapmak için gittiği öğrenildi. Eşinin yanı sıra bölgede çalışan diğer asker ve korucuları da unutmayan Karakaya’nın giderken yanında herkese yemek ve tatlı götürdüğü belirtildi. Eşinin doğum gününü kutladıktan sonra evine dönmek üzere otomobiliyle üs bölgeden ayrılan Karakaya’nın aracının nokta hedefle patlatılması ise yetkililer tarafından araştırılıyor.  Hain saldırıda hayatını kaybeden askerimizin eşi ve 11 aylık bebeği tüm Türkiye'de olduğu gibi Alanya'yı da yaşa boğdu. İçleri sızlatan olayla ilgili tüm Alanya halkı tek yürek olup teröre tepki gösterirken Alanyalı siyasiler de tek yürek olarak teröre lanet okudu. 
'SON ÇIRPINIŞLARI'
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "  Hakkari'de hain PKK'nın saldırısında  askerimizi ziyaret eden annesi ve 11 aylık bebeğinin şehit haberi bizleri derinden üzdü.  Bu PKK'lı hainlerin son çırpınışlarıdır.  26 yaşındaki annenin ve 11 aylık bebeğin bu hainler tarafından şehit edilmesi bizleri çok derinden üzdü. Milletimizin başı sağ olsun.  Türk milleti bugüne kadar PKK'ya boğun eğmemiştir ve eğmeyecektir. 11 aylık masum bir bebeğin canına kast eden hainler elbete cezasız kalmayacaktır. Bizlerin PKK ile ve diğer terör örgütleri mücadelemiz devam edecektir" şeklinde konuştu
'KANLARI YERDE KALMAYACAK'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Bölücü terör örgütü 35 yıl önce de bebek katiliydi bugün yine bebek katili. 11 aylık bir evladımız annesiyle birlikte hainlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcısı ile şehit oldular. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapan, besleyen, destekleyen kim varsa hepsinin Allah cezasını versin. Yine bu örgütün siyasi uzantılarına da destek olanları da lanetliyoruz. Bizler Milliyetçi Hareket terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Büyük Türk milletinin başı sağ olsun. Bizler inanıyoruz ki şehitlerimizin  kanı yerde kalmayacaktır" dedi.
'ASLA UNUTMAYACAĞIZ'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, "Terörün hain tuzağında katledilerek şehit olan Anne Nurcan Karakaya ve Karakaya ailesinin 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'a  Allah'tan rahmet diliyoruz.  Milletimizin başı sağ olsun.  Masum bir bebeğin ve annesinin canına kıyarak kast eden eli kanlı terör örgütünü lanetliyoruz.  Şehit olan Anne Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ı asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.
'İNSANLIKTAN ÇIKMIŞLAR'
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ise, "Hain terör örgütü yine hainliğini gösterdi maalesef. Askerimizi ziyaret eden eşini ve 11 aylık bebeğin canına kıydılar. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bütün hain PKK terör  örgütünü ve diğer terör örgütlerini lanetliyoruz. Bu hainlere hak ettikleri cezalar verilmeli.  Devlet bu hainlerin sonunu getirmeli. Bu insanlıktan çıkmış örgüte karşı ne gerekiyorsa yapmalılar. Devletin bunu yapacak gücü de var, istihbaratı da var. Ama neden ise istenilen sonuç bir türlü alınamıyor. Teröre destek verenler de dahi tamamı yok edilmeliler" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 20:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77