banner84

THK'da gergin seçim

Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi'nin gergin geçen olağanüstü genel kurulunda Metin Akdeniz 3 oyla başkan seçildi. Seçimin ardından Akdeniz ve ekibi devir teslimi beklemeden THK binasının kilidini açtırarak THK Alanya Şubesi'nin içine girdiler

THK'da gergin seçim
Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu’nun Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirdiği seçimlerde gerginlik yaşandı. 
Geçtiğimiz hafta adreslerine tebligat gönderilen 28 kişinin seçimde oy kullandırılmaması ve Ankara’dan 115 kişinin üye yapılarak oy kullandırılması ile gergin başlayan THK Alanya Şube seçiminde tartışmalar yaşandı. THK Genel Merkezi tarafından tebligat gönderilen 28 kişi seçim alanına alınmadı. Bu duruma itiraz eden üyeler ile seçim yetkilileri arasında tartışma yaşandı. Oy kullanmasına izin verilmeyen üyeler seçim yetkililerinden tutanak tutmalarını istedi. Ancak, üyeler oy kullandırmayan yetkili tutanak tutmayı da red edince seçimin gerçekleştiği ALTSO Konferans Salonu’na polis ekipleri geldi. 
'İÇERİDE NE SAKLIYORSUNUZ'
Tebligat gelen üyeleri seçim salonuna almayan THK Genel Merkez yetkilileri seçimi takip eden gazetecilerin dışarı çıkarılmasını istedi ancak Polisler gazetecilerin seçimi takip edebileceğini söyledi. Oy kullanması engellenen üyeler de gazetecilerin içeri alınmamasına tepki göstererek, 'İçeride ne saklıyorsunuz' dediler.
ADAYLARA KONUŞMA İZNİ VERMEDİLER
Divan seçiminin ardından kapalı zarf usulü yapılacak oylamaya geçilmek istendi. Bu sırada adaylara konuşma izni verilememesi dikkatlerden kaçmadı ancak tepkiler sonrası adaylar konuştu. İlk olarak kürsüye çıkan Başkan Adayı Metin Akdeniz, THK ile ilgili yapmak istediklerini anlatarak Yamaç paraşütü pistlerine yapmayı planladığı uygulamalardan bahsetti.
'1 GÜNDE ÜYE YAPILDILAR'
Daha sonra kürsüye çıkan Başkan Adayı Alptuğ Bildirici ise Ankara’da üye yapılan 115 kişinin birçoğunun THK Alanya Şubesi’nin yerini bilmediğini ve nasıl bir günde üye yapılıp oy kullandıklarını anlamadığını söyledi. Bildirici, “Burada garip oyunlar oynandı. Metin Akdeniz söylediklerini nasıl yapacak. THK Alanya’ya para girmez. Biz geçen yıl 10 binin üzerinde kurban derisi topladık. Kendileri bununla ilgili projelerinden bahsetmedi. Kurban derisi parası da şirket tarafından direkt olarak genel merkeze yatırılır.” İfadelerini kullandı. 
3 OY FARKLA BAŞKAN BELİRLENDİ
Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi.  103 oy kullanılan seçimde Metin Akdeniz 3 oy farkla THK Alanya Şubesi'nin yeni başkanı seçildi. Metin Akdaniz'in 53 , Alptuğ Bildirici'nin 50 oy aldığı seçimin ardından yaşanan olaylarla nedeniyle THK Seçim yetkililerine dava açması bekleniyor. 
'DEVİR TESLİM SÜRECİ BEKLENMEDİ'
Seçimde Başkan olan Metin Akdeniz ve ekibi devir teslim sürecini dahi beklemeden THK Alanya Şubesi’ne gelerek çilingir yardımıyla içeri girdiler. Polis ekipleri de gerginliğin devam etmemesi için olay yerine gitti.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 20:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77