banner84

'Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür'

2016'da hain FETÖ'nün ülkemizin milli iradesi ve demokrasiye yönelik darbe girişiminin 2. yıl dönümünde duygu ve düşüncelerini dile getiren başkanlar ülkenin bölünmez bütünlüğünü hatırlattılar

'Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür'

Mevlüt UYGUR
Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan  Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 gecesinde tankların namlusunu halka çeviren hain darbe girişimini Türk Milleti'nin vatanına milletine olan sevgisiyle tanklara, uçaklara karşı gelerek destansı bir  tarih yazarak hainlerin emellerini boşa çıkarmıştı. Her yıl Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz'un yarın 2. yıl dönümü.   Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve siyasi parti ilçe başkanları düşünce ve yorumlarını dile getirerek Türk Devleti'nin bölünemez bütünlüğünü hatırlatıp 15 Temmuz şehitlerine rahmet dilediler. 
'15 TEMMUZ ŞANLI BİR DESTANDIR'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “15 Temmuz ülkemizin istikrarlı ilerleyişini hazmedemeyen dış mihrakların FETÖ terör örgütüyle birlikte gerçekleştirmeye çalıştığı başarısız bir darbe girişimidir. 15 Temmuz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın çağrısıyla Türk Milleti’nin tek yürek halinde canı pahasına o gece yazdığı şanlı bir destandır. Helikopterlere, tanklara, ağır silahlara karşı dimdik duran 249 vatandaşımızı şehit verdiğimiz, darbe girişiminin geri püskürtüldüğü milli bir direniştir. Hainlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur” sözünü hatırlatıyor, vatanımız, birlik ve beraberliğimiz için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımıza ve 15 Temmuz’da şehit olan Ömer Halis Demir gibi demir yürekli demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum” şeklinde konuştu.
'MİLLET OLARAK BAYRAK  İNMESİN DİYE   ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK'
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde ülkemizin bir kez daha ne kadar badire atlattığını açık bir şekilde  görmekteyiz. FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi ile halkımız bu hain darbe girişiminde hedef bulunmuştur. Ama Türk halkı her zaman olduğu gibi, Çanakkale, Malazgirt'te olduğu gibi yine vatanına milletine sahip çıkmış tankın önüne kendi vücudunu koymuş ve ay yıldızlı bayrağımızın inmemesi, ezanların susmaması için üzerine düşen düşen her şeyi yapmış. İnşallah ülkemi bu tarz badireler yaşamaz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir seslenişi ile vatandaşlarımız sokağa çıkmış ve üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmiş bulunmaktayız, o süreçte. Bundan sonraki süreçte de vatanımıza milletimize faydalı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüp hem içerideki düşmanlarımızı hem de dışarıdaki düşmanlarımızı karşı üzerimize düşen her şeye hazırız. Rabbim bir daha FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimlerinden ülkemizi, vatanımızı ve milletimizi korusun.  Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor geride kalanlara da uzun ömürler diliyoruz. ülkemiz şehitlerimiz, gazilerimiz sayesinde bugün bu durumda. İnşallah bir daha bu tarz sıkıntılar yaşamayız" dedi.

'TÜRK DEVLETİ YIKILMAYACAKTIR'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "15 Temmuz'da asker kamuflajına giren bir avuç hain tepelenmiştir. İstiklalimize göz diken,varlığımıza diş bileyen barbarlar püskürtülmüştür.  Yanılıp, yenilip bir darbe girişimini aklından bavlasından geçiren varsa varsa ölümü göze almış demektir. Milliyetçi-Ükücü hareket konu vatan ve millet olunca fedakarlıkta sınır tanımaz. Ülkücülük en kutlu vasıf, ülkücü ise en şuurlu varlıktır. Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır. Ne Mutlu Türk'üm Diyene! "ifadelerini kullandı.
'TEK GÜVENCEMİZ YİNE MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞIDIR'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, "15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti.  Demokrasi ve milli iradeye yönelik bu kalkışma arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz.  15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine  sahip çıkma azmindeyiz.  Darbe girişmene karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır.  Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TMM'yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir.  Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım atılmamıştır.  Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı duruşumuz devam edecektir.  Güçlü müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını  vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz" şeklinde konuştu.
'TARİHTE OLDUĞU GİBİ 15 TEMMUZ'DA DA BİR DESTAN YAZDIK'
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, "15 Temmuz memleketin kara günüdür. 15 Temmuz'da hain FETÖ'nün silahlı darbe girişimi ile ülkemizin bölünmez bütünlüğüne müdahale etmek istediler, milli birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak istediler. Ancak Türk milleti iman gücüyle tarihte nasıl destan yazarak  düşmanlarına karşı gelip vatanını milletini savunduysa 15 Temmuz'da da tanklara, uçaklara karşı gelerek bir destan daha yazıp vatanını milletini savunmuştur ve hainlerin emellerine ulaşmasına izin vermemiştir. Türk milleti dün olduğu gibi, bugün, yarında yine her zaman vatanı milleti için canını vermeye hazırdır. 15 Temmuz'da şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.  Allah milli  birliğimiz ve beraberliğimizi bozmasın. Ama şunu da unutmamalı ki 15 Temmuz'da o ortamı o şartları hazırlayanlar kanun önünde olmasa da vicdanlarda mahkum olacaktır inşallah. O şartların bu hale gelmesini sorunlu olanların cezalarını bulmalarını diliyorum. Allah o günleri bir daha göstermesin" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner77

banner87