banner84

Yağmur Alanya’yı vurdu

Alanya’da son günlerde üste üste gelen yağışlar şehirde hayatı olumsuz etkilerken, son günlerde Alanya ise metre kareye 71 kilogram yağmur yağdı.

 Yağmur Alanya’yı vurdu
Alanya’da son günlerde etkili olan yağmur dün de şiddetini devam ettirdi.  Cumartesi günkü yağmurlarda Alanya halini su basarken bazı mahallelerde ise irili ufaklı şu taşkınları oldu. Etkili olan rüzgârla birlikte ise bazı ağaç ve direkler  devrildi. Etkili olan yağmur nedeniyle muz bahçeleri ise zarar gördü. Özellikle Alanya'nın batı bölgesinde daha şiddetli yağan yağmur rüzgârın da etkisiyle vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yaşanan tüm olumsuzluklarına rağmen herhangi bir mal ve can kaybının yaşanmaması ise sevindirici bir haber oldu. Elde edilen bilgiye göre ise Alanya’ya son 3 günde 12 saat arayla metre kareye düşen yağmur miktarı ise şu şekilde belirlendi: Cuma günü Alanya’ya 27. 3 kilogram, Cumartesi 45.2 kilogram yağmur yağarken Pazar günü ilk belirlemelere göre iste 9 kilogram yağmur yağdı. 

TRAFİK KAZALARI MEYDANA GELDİ

Yağmura hazırlıksız yakalanan sürücüler de yağmurdan etkilendi.  Bir andan bastıran sağanak yağış şehrin birçok bölgesinde kazalara neden oldu. Yağmur nedeniyle aşırı hız yapan kimi sürücüler ise araç hakimiyetini kaybetmesi sonucu yine şehir de çeşitli kazalar meydana geldi. Yetkililer, yağmurlu havalarda, özellikle bugünlerde aşırı hız konusunda sürücüleri hızlı gitmemeleri ve kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 16:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER