banner84

Alanya’da bir ilk daha

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı karikatür ve illüstrasyon sergisi açıldı.

Alanya’da bir ilk daha
Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin Teknoloji ve Sosyal Medya bağımlılığına dikkat çekmek için hazırladıkları sergi, Kültür Merkezi’nde açıldı.

KONTROLSÜZ KULLANIM BAĞIMLILIĞA YOL AÇIYOR

Telefon, bilgisayar, akıllı cihazlar, oyun konsolları gibi dijital aygıtların aşırı ve kontrolsüz kullanımı sonucunda ortaya çıkan Teknoloji ve Sosyal Medya bağımlılığına dikkat çekmek için Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu Alanya Belediyesi Kültür Merkezinde Karikatür ve İllüstrasyon sergisi açtı. Serginin açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Tekin, Milli Eğitim Şube Müdürü Erkan Ergen, kurum müdürleri, Barbaros Azakoğlu Ortaokulu, Hayate Hanım Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

ER: ‘’VELİLERİMİZ DİKKATLİ OLMALI’’

Bu bağımlılığın çoğunlukla çocuklarda ve gençlerde görülmesine rağmen farklı yaş gruplarında ileri seviyelere ulaştığını, hayatımızı olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi. İçe kapanıklık, sürekli dikkat dağınıklığı, sosyal yetenek kaybı, obezite, sağlıksız uyku alışkanlığı, şiddet eğilimi, gizlilik ihlali, yalan alışkanlığı, stres, sosyal ilişki sorunları, boyun ve baş ağrıları, duruş kusurları, başarısızlık ve erteleme hastalığı, görme ve işitme kaybı gibi birçok zararlarının olduğunu, velilerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 16:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER