banner84

Sinemaya yeni yüzler kazandırılacak

Sinemaya yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen 3. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması'nın Antalya Elemeleri başvurusu başladı.

Sinemaya yeni yüzler kazandırılacak

Vizyon Production ve Bonart Ajansın düzenlediği, Akbulut Sanatın da Antalya elemelerinde desteklediği yarışmanın tanıtım toplantısı Alanya'da bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan sanatçı Tamer Karadağlı, 3 yıldır içinde bulunduğu organizasyonun bir güzellik yarışması olmadığını vurguladı.

Karadağlı, yarışmanın "kral ve kraliçelerinin" yakışıklı ve güzel görünse de asıl oyunculuğu ne kadar istediklerinin önem taşıdığını belirterek, "Bu bir güzellik yarışması değil. Burada önemli olan yarışmada başarılı olanların eğitim hakkı kazanmaları. Yarışmada para veya başka bir ödül kazanmıyorlar. Diğer yarışmalardan önemli bir farkı da bu. Adaylar çok önemli bir jüri karşısında değerlendiriliyorlar" diye konuştu.

Yarışmada dereceye girenlerin eğitimler alacağını anlatan Karadağlı, "Bu bir bayrak yarışı, bizler bu bayrağı yarın onlara devredeceğiz ama kalifiye ve iyi ve eğitimli oyuncuların yetişmesi sektör için çok önemli" dedi. Vizyon Ajansın sahibi Atilla Kaplakarslan da yarışmanın tek amacının sinema ve dizi sektörüne oyuncu yetiştirmek olduğunu söyledi. Yarışmaya  başvuranların yüzde 90'nın üniversite eğitimi almış kişilerden oluştuğunu belirten Kaplakarslan, Antalya elemelerinde başarı gösteren çiftin İstanbul'da  düzenlenecek finallere katılacağını söyledi.

'SİNEMA VE DİZİ SEKTÖRÜNDE EĞİTİM SIKINTISI VAR'

Antalya elemelerinde son başvuru tarihinin 18 Ocak olduğu bilgisini veren Kaplakarslan, şunları kaydetti "Bölgelerde düzenlenen eleme yarışlarında dereceye girenler, 31 Mart-9 Nisan arasında kampa alınacak. 9 Nisan'da yapılan finalde sinemanın kral ve  kraliçesi jüri tarafından seçilecek. Bu yarışmadan çıkan ilk üç eğitim hakkı kazanıyor. Bu yarışmanın ödülü eğitim çünkü sinema ve dizi sektörünün de  eğitim sıkıntısı var. Biz bu yarışmayla bu sıkıntıyı çözmek için yola çıktık." Kaplakarslan ilk üç dereceyi paylaşacak yarışmacıların, Müjdat Gezen Sanat Merkezinden oyunculuk ve kamera önü eğitimi, Osman Yağmurdereli  Sanat Akademisinden kamera önü ve oyunculuk eğitimi, Ayça Kuru Akademisinden zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimi alacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 15:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER