banner84

Alanya HESTOUREX'te yerini aldı

8 Nisan'a kadar sürecek fuara katılan TÜRSAF Başkanı Yazan "Alanya'mızın tanıtımı için yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Alanya HESTOUREX'te yerini aldı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun direktifleri ile öncelikle Antalya olmak üzere, Türkiye’de turizmi 12 aya yaymak, sürdürülebilir kaliteli turizmi geliştirmek amacı ile geçtiğimiz sene yola çıkan HESTOUREX'in, bu yıl 2.si düzenleniyor.  
HESTOUREX Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 5 Nisan'da başlamış olup 8 Nisan'a kadar devam edecek. Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) Başkanı Tevfik Yazan Alanya Postası'na yaptığı açıklamada Alanya'dan bir çok katılımcının stant açtığını söyleyerek Alanya'nın tanıtımını yaptıklarını söyledi.
SAĞLIK TURİZİMİN 150 MİLYAR DOLAR'I AŞAN BİR BÜTÇESİ VAR
Yazan,"HESTOUREX  4 bin üzerinde yurtiçi yurtdışı katılımcının olduğu bir fuar.  Sağlık, spor ve alternatif turizmle ilgili.  Alanya'mızdaki hastanelerinde burada stantları var. Dernek olarak federasyon olarak  bizde bu hastanelerimizin katılımı ve stant açmasıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Türkiye'de tedavisi için yurt dışından hasta getirmek isteyen kişiler var, sağlık kuruluşları temsilcileri, sigorta  temsilcileri var. Onlarla Alanya'mızdaki hastanelerimizin temsilcileri de görüştüklerinde karşılıklı sözleşmelerle, işbirliği ile tedavilerinin gelip Alanya'da olmasıyla ilgili zemin hazırlıyorlar burada.  Sektörlerin karşılıklı buluşması için çok büyük bir fırsat. Bu yıl HESTOUREX'in  2.si düzenleniyor. Sağlık turizmi artık dünyada yıllık 150 milyar Dolar'ı aşan bir bütçeye hitap ediyor.
YURT İÇİ VE YURTDIŞI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
Alanya'mız da hem kamu hem de  özeldeki güçlü alt yapıya sahip, hastanelere sahip. Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalar ve akademik çalışmalarda sağlık turizmi ile ilgili Alanya'mızın destinasyon olarak iklimi, yetişmiş sağlık alt  yapısı, havaalanı ve ulaşım kolaylığı ile Alanya tercihlerde ilk sıraları alıyor.  Yıllardan beri tecrübesi ile bir turiste, sağlık kapsamındaki ara elaman ve yetişmiş profesyonel elaman konusundaki tecrübeleri ile 3. yaş turizm sektörü içinde  en uygun yerlerden bir tanesi Alanya'mız. Bunun içinde tanıtım için bir avantaj oluyor burası.  Alanya Belediyemiz, Alanya Başkent Hastanesi, Alanya Şifa Tıp Merkezi, Anadolu Hastanesi de stantları ile buradalar. Onlarda hem kurumları hem de Alanya'nın tanıtımını yapıyorlar. Bizde ise Alanya Sağlık Turizm Derneği olarak hem de TÜRSAF olarak bizzat burada açtığımız büyük stantta hem Alanya'mızın hem de kurumuzun yurtiçi ve yurtdışına tanıtımı ile ilgili çalımlamalarımızı yürütüyoruz. Alanya'mız için 
çalışmaya devam ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 08:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77