banner84

Esnaf krediye yüklendi

Son iki yılda kötü bir sezon geçiren esnaf, yeni sezondan umutlarını yükselterek krediye yüklendi

Esnaf krediye yüklendi
- Mevlüt UYGUR
Kötü geçen 2016 ve 2017 turizm sezonundan sonra gözlerini  2018 turizm sezonuna diken esnaf, sezon başlamadan önce krediye yüklendiler. Alanya Postası'na konuşan kooperatif başkanları, esnafın yeni sezondan beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek yeni mal alımları ve dükkan tadilatları için krediye yüklendiklerini söylediler.
ESNAFLAR KREDİYE YÜKLENİYORLAR
Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Velittin Yenialp, "Yoğun bir şekilde esnaflarımızdan kredi başvuruları almaktayız.  Bize gönderilen finansalın tamamını esnaflarımıza aktarmaktayız. Sezona baktığımız zaman insanlarımız gerçekten mutlu bir sezon beklemekteler. Son iki yılda esnaflarımız ciddi anlamda yara almıştı. İnşallah 2018 yılında turizmde çok  iyi bir iyileşme bekliyoruz. İnşallah bu beklentimiz gerçekleşir. Esnaflarımızda bu son iki yılın açıklarını kapatırlar.  Bir para kazanırlar ve rahatlarlar diye düşünüyoruz.  Kredi anlamında da gerek dükkanlarına yaptıkları tadilat gerek ise mal alımları ilgili ciddi anlamda kredi talepleri var.  Bunu da biz Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Gelen  paranın tamamını esnaflarımıza aktarıyoruz.  Son iki yılda esnaflar ciddi anlamda sıkıntılar yaşayacaklarını biliyordu. Gerek esnaf odası başkanları olarak bizler gerek ise esnaflar kendileri bunu ön  görüyorlardı. Sezonun çok iyi olmayacağını biliyorlardı. Onun için çok fazla krediye girmemelerinin hesaplarını yaptılar. Ama bu sene işlerinin ciddi anlamda iyi olacaklarını düşünüyor ve krediye  yükleniyorlar. Kredi alıyorlar ve mal alımlarını yapıyorlar. Ama esnaflarımız yine çok aşırı mal alımlarına girmesinler" şeklinde konuştu.
KOOPERATİFİMİZE YENİ ÜYELER KATILDI
S.S. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Darı, “Yeni sezon başlangıcında üyelerimizin kredi başvuruları var. Bu yıl iyi bir turizm sezonunun beklenmesi ile son iki yıla  oranla esnafların kredi başvuruları artış gösterdi. Kooperatifimize sıfırdan yeni üyeliklerle kredi başvuruları da oldu. İnşallah bu yıl güzel bir turizm sezonu geçer. Tüm esnafın tüm Alanya'nın kazandığı bir sezon olsun ”dedi.
YOĞUN KREDİ TALEPLERİ VAR
Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, “Yeni sezon öncesi esnaflarımızdan yoğun bir kredi talepleri ile karşılaştık. Bu sene turizmin iyi olacak söylentileri  esnaflardaki beklentileri yükseltti. Bu vesile ile  esnaflardan yoğun bir kredi talepleri oldu. Genel de her sezon öncesi kredi talepleri yüksek oluyor ama bu sene geçen yıllara göre daha yüksek bir kredi başvuruları oldu. İnşallah bu sene turizm söyletileri gibi yüksek olur esnaflarımız kazanır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 18:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner77